Jak vybrat chlapecké softshellové kalhoty?

Kousek, který zahřeje, ochrání proti vlhkosti a větru, nepřekáží při hře a vydrží nejeden pád. Navíc se lehce udržuje, je finančně dostupný a nikdy děti neomezuje při hře. Řeč je o softshellových kalhotách. Víte, jak vybrat ty nejlepší?

Chlapecká softshellová bunda si už dávno našla cestu do dětských šatníků a rodiče ji pořizují s každou přicházející jarní či podzimní sezónou. Dalším nezbytným pomocníkem rodičů jsou softshellové kalhoty, které se hodí na výlety do přírody, pobyt v lesní školce, zimní i letní turistiku či školní výlet.

Střih je základ

Aby se softshellové kalhoty pro chlapce dobře nosily, je v prvé řadě potřeba zvolit nejlepší možný střih. Zkuste se vyvarovat veškerých zapínání na zip či knoflíky a sáhněte po kouscích na gumu, které jsou mnohem pohodlnější. Navíc nemusíte řešit přesnou velikost a kalhoty často porostou s dítětem.

Guma by ideálně měla být také okolo kotníků. Můžete pak jednoduší koupit i kalhoty o něco větší, které ale nebudou plandat po zemi ani nebudou příliš široké kolem kotníku. Materiál se maximálně lehce sroluje okolo lýtka, a to nikomu nevadí.

Zesílená kolena se vyplatí

Pokud je vaše dítě venku opravdu intenzivně a často, sáhněte po kalhotách se zesílenou částí v oblasti kolen a případně i hýždí. V těchto místech by navíc měla být použita nějaká tmavší barva nebo třeba vzorek, aby na kalhotách nebylo patrné každé lehké umazání od hlíny a bláta.

Kapsy na poklady

Děti zvyklé být hodně venku, velmi rády shromažďují různé nálezy v podobě kamínků, větviček a šištiček. Dopřejte jim to a pořiďte jim kalhoty s minimálně dvěma kapsami, které také ukryjí kapesník, drobnou svačinku nebo nějaký další dětský poklad.

Dá se pod ně něco podvléct?

Sáhněte vždy po volnějším střihu, který nabízí možnost podvléct pod kalhoty tenké legíny, podvlíkačky nebo třeba dětské punčocháče. Jediné kalhoty se tak během několika minut mohou proměnit z letních na zimní.