Jak udržovat kontrolu nad teplotou vody

Směšovací ventil je zařízení, které umožňuje kontrolu nad teplotou teplé vody tím, že smíchá horkou a studenou vodu pro dosažení požadované teploty. Tím eliminuje riziko popálení z příliš horké vody a zároveň šetří energii, jelikož není třeba ohřívat vodu na vyšší teplotu, než je skutečně potřeba. Díky své jednoduchosti a efektivitě se směšovací ventily staly nepostradatelnou součástí moderních vodoinstalačních systémů.

Bezpečnost a energetická efektivita směšovacího ventilu

Nákup směšovacího ventilu tedy není pouze otázkou pohodlí, ale i bezpečnosti. V domácnostech s malými dětmi nebo staršími lidmi, kde je riziko popálení zvýšené, může být směšovací ventil doslova záchranou.

Kromě bezpečnosti je důležité zmínit i energetickou efektivitu. V době, kdy se většina z nás snaží šetřit energií kdekoliv je to možné, mohou směšovací ventily nabídnout významné úspory. Tím, že je voda ohřívána pouze na požadovanou teplotu, může být snížena spotřeba energie potřebná k jejímu ohřevu. To přináší finanční úspory a také přispívá k ochraně životního prostředí.

Jak snadno namontovat směšovací ventil

Na rotační směšovací ventily se montují elektrické servopohony. Pokud využijete systém ProClick, bude montáž pouze dvoukroková a uživatelsky přívětivá. Stačí pouze odstranit kolečko z ventilu a zasunout motor po zacvaknutí ventilu. Žádné další nástroje používat nemusíte.

Instalace směšovače vody je navržená tak, aby si s ní poradil i naprostý laik, který nemá technické znalosti a vzdělání. Pokud si ale nejste jistí a nevěříte své technické zručnosti, obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou nejen s instalací, ale i s výběrem ventilu a jeho technickými parametry.