Jak vybrat vhodný obal pro váš výrobek?

Už víte, co budete prodávat, ale nemáte absolutně žádné tušení, jak budete výrobky balit a distribuovat? V tom případě je dobré držet se několika důležitých zásad.

Obaly a výplně

Abyste předešli reklamacím z důvodu špatně zabaleného zboží, které se kvůli nekvalitnímu obalu poškodí, dává smysl si vždy připlatit za kvalitu. Potřebujete dostatečně silný materiál, který zajistí vašemu výrobku naprosté bezpečí.

Pochopitelně musíte znát velikost výrobku a podle toho vybrat i velikost obalu. Ten by měl být vždy o něco větší než samotný výrobek, aby se dala zásilka vypolstrovat. To je důležité především u křehkého zboží. K tomuto účelu lze použít bublinkovou fólii, pěnovou fólii, vlnitou lepenku, polystyren nebo například dřevitou vlnu.

Profesionální balení zboží

Balíček taktéž musíte dobře přelepit. V neposlední řadě je extrémně důležité si balení otestovat, jestli je skutečně dostatečné. Nemáte na takové věci čas? V tom případě se svěřte do rukou společnosti, která se balením výrobků zabývá. Jednou z takových firem je Balino, a.s.

Poskytuje služby v podobě:

  • balení (i velkoformátové)
  • blistrování (zaručuje naprosté bezpečí výrobku)
  • foliování zboží(umožňuje k sobě zabalit více výrobků)
  • kompletace
  • stickerování (výroba etiket a polepování jednotlivých výrobků)

Skladování a logistika

Kromě toho pro vaši firmu zajistí výrobu samotného obalového materiálu, skladování i logistiku zboží. Vy se tak nemusíte o nic starat. Jen nakupovat nebo vyrábět zboží, které chcete prodávat.

Firem se specializací na balení zboží Praha hostí nepřeberné množství, ale je těžké vyznat se v tom, kdo svou práci umí skutečně poctivě. Navíc se nemusíte poohlížet pouze po pražských firmách. Společnost Balino má sídlo v Kamenici, ale spolupracuje s firmami po celém Česku.