Jakým mýtům o rekuperaci nesmíte věřit?

Rekuperace je běžnou součástí domácností už pěknou řadu let. I přesto však o ní koluje celá řada nesmyslných mýtů. Čemu nesmíte věřit? A jaká je naopak pravda?

Rozšířené mýty

Spousta jedinců se domnívá, že když máte zapnutou rekuperaci, nesmíte mít otevřená okna. Opak je pravdou. Pokud si po ránu rádi otevřete dveře od balkonu, klidně to dál dělejte. Ničemu tím opravdu neuškodíte.

Rekuperace vážně neslouží jen jako úspora za vytápění. Jejím hlavním úkolem je téměř 100% filtrace příchozího vzduchu od škodlivin – jemného prachu, bakterií, pylů, alergenů a podobně. Díky tomu dýcháte mnohem zdravější vzduch.

Musíte vypínat rekuperaci v letních měsících? Rozhodně ne! Zaprvé byste přišli o čistý vzduch a za druhé byste přišli o příjemné ochlazování interiéru. Daná zařízení totiž umí vykouzlit příjemnější teplotu i v parných měsících.

Musí novostavby disponovat rekuperací? Ne! Ačkoliv musí nově postavené budovy splňovat o něco přísnější standardy než dříve, o rekuperaci není v legislativě ani slovo. Je to tedy jen na vašem uvážení.

V dnešní době se dá toto zařízení schovat tak, že o něm nebudete ani vědět. Vejde se do technické místnosti, podhledu či například skříně.

Chcete vědět více? Pak se podívejte na článek vyvracíme mýty o rekuperaci – 5 nepravd, které kolují mezi lidmi. Ihned budete v obraze.

Jakou rekuperaci zvolit?

Přemýšlíte nad tím, jaký druh zařízení je pro vás nejvhodnější? Pak budete potřebovat pomoc ověřených profesionálů. Dobrým příkladem jsou třeba známí odborníci ze společnosti 4Heat, kteří instalují jednotky jménem Aldes.

Moc rádi vám navrhnou nejúspornější systém, nainstalují jej a naučí vás s ním zacházet. Na jejich webových stránkách (pod vloženými odkazy) získáte potřebnou inspiraci a vypočítáte si přibližnou cenu.