Lehké a výživné potraviny na výlet (svačinky)

Jste zastánci zdravé domácí stravy a děsí vás éčka v proslulých „trampských“ hotovkách? Chcete dostat v každém soustu všechny výživové atributy a zároveň ušetřit. Právě pro vás budou vhodné následující recepty.

Návod

  1. Krok1Domácí müsli tyčinky: 1 kondenzované mléko, 250 g ovesných vloček, 75 g strouhaného kokosu, 100 g sušeného ovoce, 125 g semínek, 125 g nesolených ořechů, med. Vše zamíchejte dohromady, přidejte dle vlastního uvážení med, pečícím papírem vyložte plech a směs na něj uplácejte. Pečte hodinu na 130 °C
  2. Krok2Ovesné placky: 50 g hladké mouky, dvě vejce, 200 g ovesných vloček, olej, sůl. Z mouky, vloček, vajec, soli a malého množství oleje uděláme tuhé těsto, ze kterého vyválíme tenké placky a ty na suché pánvi pomalu osmažíme.
  3. Krok3Termix: tato sladká svačinka zasytí, a pokud směs uložíte do plastové krabičky, nemusíte si dělat starosti s váhou batohu. V parném létě doporučuji sníst co nejdříve. Jeden pudink v prášku, kostka tvarohu, sušené ovoce, kakao, oříšky apod. Pudink připravíme dle návodu a až vychladne, rozmixujeme do něj kostku tvarohu. Ozdobíme kakaem, sušeným ovocem a oříšky.
  4. Krok4Dobrou chuť přeje Lenka.