Do čeho v současné době investovat? Na plné čáře vyhrává zlato!

O tom, jak správně investovat byly napsané celé knihy. Vždyť se tento obor učí i na ekonomických školách. Nejde však jen o znalosti. I přední ekonomové někdy sáhnou vedle a jejich investice tratí. A toho je na místě se vyvarovat.
Obzvláště u investic je důležité jejich správné načasování. Investiční nástroje, které investorům vydělávají v době ekonomického rozmachu, jim nemusí vydělávat v době krize. Například inflace, kterou už zažíváme v podstatě na každém kroku, řadu svého času oblíbených nástrojů vyřadila ze hry. Zůstaly v podstatě jen dvě, a to nemovitosti a drahé kovy, konkrétně zlato.

Kdy investovat do nemovitostí?

Jen v Praze z nových bytů v loňském roce čtyřicet procent bylo těch investičních. Do problémů se dostaly snad jen krátkodobí pronajímatelé airbnb zaměření na zahraniční klientelu. Dlouhodobé pronájmy obzvláště malých bytů v univerzitních městech jsou stále výnosné. Za podmínky, že si na ně investor nevezme neúnosně vysokou hypotéku. Tedy pokud disponuje úsporami ve výši několika milionů korun.

Na investičním zlatu neproděláte. Naopak!

A co ti ostatní? Tedy ti s úsporami ve výši několika statisíců korun? Ti by se měli orientovat na investiční zlato. To dokonce nemovitosti v některých ohledech předčí. Výhodou zlatých slitků a mincí je například to, že jejich koupě je oproštěná od DPH. A díky jejich kompaktní velikost je snadno přemístíte i prodáte. Kdekoliv na světě.

Zvolte důvěryhodného dodavatele

Investice do drahých kovů se neobejdou bez důvěryhodného dodavatele. Při jeho výběru se zaměřte na délku jeho působnosti na trhu a reference. Již osmnáctým rokem malým a korporátním investorům investiční zlato prodává naprosto ojedinělé zlatnictví sídlící v pražském Obecním domě. A provozovatel e-shopu zlate-mince.cz, na němž spolu se slitky, mincemi, medailemi a dukáty najdete i veškeré nezbytné informace týkající se nákupu drahých kovů. Včetně aktuální ceny zlata, která se často mění.
A pokud se chcete porozhlédnout i u konkurence, zadejte do vyhledávače pojem investiční zlato a srovnejte nabídku konkurenčních firem s touto tradiční. Pochybujeme však, že bude výhodnější.