Vitamíny pro koně mají obrovský význam. Prospěšné jsou pro srst, kopyta i svaly

Vitamíny jsou organické látky nezbytné pro správnou výživu živočichů, tedy i koní. Působí jako koenzymy a prekurzory koenzymů při regulaci mnoha metabolických procesů, přičemž některé vitamíny se dodávají potravinou, jiné se vytvářejí v těle samy. Koně potřebují vitamíny A, B, C, D, E a K, neboť jejich účinky jsou nesmírně důležité.

V granulované formě se prodává krmivo Amino Flex E charakteristické obsahem esenciálních aminokyselin, které potřebují všichni koně. Granulované krmivo je kůň schopen mnohem lépe přijímat.

K čemu slouží Amino Flex E?

Co se týče účinků, granule pro koně se svým složením slouží hned k několika významným účelům. V první řadě podporují svalový rozvoj, a proto se doporučuje i koním s oslabenou horní linií. Stejně tak napomáhá lepší svalové činnosti, regeneraci a snížení svalové únavy. Granule je vhodné podávat taktéž mladým koním, u nichž jsou vyšší metabolické potřeby, anebo koním se zvýšenou fyzickou a psychickou zátěží.

I kůň se občas nevyhne operativním zákrokům a rekonvalescenci podpoříte opět tímto granulovaným krmivem s aminokyselinami, jež jsou stavebním kamenem bílkovin. Zajistíte tak zvířeti zdravé kosti i správný metabolismus cukrů a tuků.

Doplňte ještě probiotika a řepkový olej

S aminokyselinovým komplexem a vitamínovou bombou přichází taktéž přípravek Dromy MinVin. Vitamíny pro koně obsažené v tomto produktu jsou vhodné i během březosti a laktace. Zlepšují stav kopytní rohoviny, srsti i pokožky. Probiotické mikroorganismy se zase pozitivně podepisují na rovnováze a složení střevní mikroflóry.

Závěrem nesmíme zapomenout na řepkový olej, který je za studena lisovaný. Zachovány v něm jsou všechny nutriční hodnoty důležité pro koně a antioxidační látky. Řepkový olej vyrovná zásobu tělesného tuku a slouží k udržení hmotnosti.