Podzim v Česku – ideální dovolená

Když se řekne „dovolená“, leckdo si vybaví letní sezónu. Tehdy jezdíme k moři. Proč tedy v chladnějším období nepoznat českou krajinu, kde budou procházky a další výlety příjemnější díky příznivým teplotám? Dnes se zaměříme na oblast kolem oblíbených hor, Krkonoš.

Ubytování v Krkonoších

Začněme tedy rovnou v krajině Krakonoše. V místě, kde se tyčí naše nejvyšší hora Sněžka. Krkonoše jsou půvabným krajem, který si zamilují nejen nadšení lyžaři. Právě na podzim mají Krkonoše své kouzlo, když tu není plno díky turistům lačnícím po zasněžených svazích. Ubytování v Krkonoších je tak i výhodnější. Určitě stojí za návštěvu Špindlerův Mlýn, který má své kouzlo i jindy než v zimě. Nadchnou vás monumentální kopce, malebné stezky, skvělé jsou místní hospůdky. Jestli se chcete rozhlédnout po Krkonoších, pak nemůžete vynechat Stezku korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních. Tato rozhledna vás po výšlapu odmění magickým půvabem okolí, na cestě zpět si pak dopřejete krkonošské dobroty v místní restauraci.

Dovolená v Hradci Králové a okolí

Možná si řeknete, že dovolená v Hradci Králové není nic pro vás, protože to je město. Vždyť je ale tak půvabné a moderní! Pokud však toužíte po komornějším ubytování, zvolte jiné místo v podkrkonošském Královehradeckém kraji, který se pyšní malebnými roubenkami. Lze tak přespat i v pohádkovém penzionu. Nabízí se města jako Hořice, Kuks, Jičín, Pecka, Trutnov, Jilemnice, Vrchlabí, Dvůr Králové a další. Každé z míst má svá specifika. V Hořicích navštívíte prodejnu originálních trubiček, na Kuksu či v Pecce jsou krásné hrady, Jičín a Trutnov jsou krásná města. Záleží na vás, kde si podzimní pobyty užijete. Najděte si ubytování na Hotel.cz, kde si přesně podle parametrů nastavíte ideální hotel nebo penzion na míru vašim snům.