Nejoblíbenější exotické ovoce v Egyptě v Sharm El Sheikh

Egypt není jen dusné pouštní klima. Východní země mile překvapí vitamínovými lahůdkami, jejichž chuť se pro české turisty stane skutečnou exotikou. Jaké ovoce si můžete koupit příkladně v Sharm El Sheikh, abyste si mohli hýčkat receptory? Mluvíme o ovocích, které musíte ochutnat, pokud jste si již naplánovali výlet na břehy nejteplejšího moře.

Orientální „pochoutky“

Navzdory skutečnosti, že egyptská letoviska fungují na potravinovém systému All Inclusive, nemohou se chlubit širokou škálou druhů ovoce nabízených k snídani, obědu nebo večeři. Melouny a broskve, jablka a pomeranče máte možnost jíst doma. Ve východních zemích si rozhodně nenechte ujít i další druhy exotického ovoce. 

Pokud v hotelu nejsou žádné exotické vitamínové dobroty, tak si je zajděte koupit do Sharm El Sheikh. Tento Starý trh se nachází v oblasti Hadaba. Doporučujeme nakupovat ráno, když je produkt čerstvější a poblíž regálů je méně turistů.

Exotický medlar a loquat

Jaké ovoce v Sharm el-Sheikh by mělo být první na seznamu vaší ochutnávky? Ty, které obsahují nejvíce vitamínu. Medlar mezi ně rozhodně patří – kulatý nebo mírně podlouhlý plod zářivě oranžové barvy.

Loquat chutná sladce, kysele a mírně s příjemnými pikantními tóny. Období zrání ovoce je květen. Toto ovoce bude zvláště výhodné pro lidi s diabetem.

Orientální fíky a datle

Fíky a datle, které si můžete koupit v téměř každém českém supermarketu, se zásadně liší od chuti egyptského ovoce.

Chcete-li se dostat do data sklizně plodiny, jeďte na dovolenou na podzim a v zimě. U fíků je doba zrání krátká – srpen až září. Na rozdíl od domácího trhu bude čerstvé ovoce v Sharm El Sheikh stát polovinu tolik.

Užitečná Guava

Jak koupit ovoce v Sharm El Sheikh, pokud máte rádi moderní nakupování s klimatizaci? Jděte si příkladně guavu koupit do velkých supermarketů, jako jsou Metro nebo Carrefour, kde jsou ceny pevné.

Navenek se ovoce této rostliny podobá hrušce, ale existují i ​​odrůdy kulaté a oválné. Pod tenkou zelenou, načervenalou nebo žlutou slupkou zralého ovoce se skrývá „maso“ bílých, růžových, nasycených červených nebo žlutých odstínů. Guavanu si můžete koupit v Sharm v kterékoli sezóně kromě léta.

Sladké mango

Mango už není pro Čechy nedostupné exotické ovoce, ovšem hledejte skutečnou chuť tropického ovoce v Sharm. Hmotnost jednoho plodu dosahuje 2 kg. V Egyptě se pěstuje tucet odrůd tohoto stromu: Alfonso je středně šťavnatý s mírnou kyselostí, Timor je velmi sladký a Sokari se vyznačuje malými plody. Ideální doba pro vychutnání různě zralého manga je od července do února. 

Neobvyklé Esthe

Pokud zkřížíte angrešt a rybíz získáte toto „cukrové jablko“. Chuť exotického ovoce lze přirovnat k ovocnému salátu z melounu, jahod, jablek a jogurtu – takto ho místní obyvatelé popisují. 

K použití se doporučuje pouze vnitřní strana bílé barvy, je lepší vyloučit ztmavenou dužinu z jídla. Pro pohodlí ochutnávky musíte ovoce nakrájet na dvě části a použít lžičku.

Esta je podzimní ovoce, které vyzkoušíte, pokud navštívíte Sharm El Sheikh v druhé polovině října a listopadu.

Světlé banány

Egyptské banány mají menší velikost, než je obvyklé, a liší se výrazně barvou. Zářivě červené nebo lehce fialové palmové plody mají zajímavou vůni a výraznou sladkou chuť, která se často porovnává s malinami.

Pro výlet do Rudého moře není nutné vybrat určitou sezónu, abyste mohli vyzkoušet světlé ovoce. Banány zde rostou po celý rok.

Jaké další plody se v Sharm el Sheikhu dají ještě pořídit? V Egyptě se také můžete setkat se známým melounem, grapefruitem, melounem, hrozny, jahodami, meruňkami, tomelem, granátovým jablkem, hruškou, mandarinkou, broskvemi a žlutým banánem. Papaya, carambola, physalis, pitaya a cantaloupe by měly být přidány do seznamu exotického ovoce.  

T. Ševčenková