Pěstování okurek ve tvaru vánočního stromku

Málokdo ví o takové originální metodě pěstování okurek ve tvaru vánočního stromku. S jeho pomocí je velmi výhodné vytvořit záhony okurek, které budou sloužit jako vynikající dekorace pro vaši zahradu.

Jak pěstovat okurky v kruhu?  

Výsadba okurek (jejich semen nebo keřů sazenic) se neuskutečňuje přímo, ale v kruhu. Nejprve je nutné vytvořit mělkou drážku v kruhu o průměru asi 2 m. Samotné dno může být pokryto humusem nebo posekanou trávou. Následuje vrstva půdy, která slouží jako základ pro semena nebo sazenice. Nezapomeňte, že mezi rostlinami musí být vzdálenost nejméně 40 cm.

V blízkosti každého záhonu, ke kterému bude připojeno vlákno, je instalován dřevěný nebo kovový kolík (viz. obrázek). Stejné podpůrné ucpávky uvnitř kruhu. Na jeho konci jsou zavěšeny háčky (v případě kovové trubky) nebo je vtažen hřebík (pokud je použit kolík). Je možné navzájem spojit podpěry tak, že nahoře je vytvořen tzv. stan. Vysoké podpěry jsou vhodné pro házení krycího materiálu přes ně. Chráníte tak plodinu před nepříznivými podmínkami prostředí – studeným větrem, spálením slunečního záření.

Nevýhody pěstování ve tvaru vánočního stromečku

Mnoho zahradníků považuje za podstatnou nevýhodu této metody vysoké náklady na materiál potřebný pro podvazky. Bylo by však nemožné kvalitativně pěstovat rostlinu vertikálně, aniž by se tento stav dodržoval. Můžete si vybrat nejlepší způsob pěstování okurek ve své zemi. Klíčem k úspěchu je správné uspořádání rostlin. Takže zajistíte normální vývoj ovoce, aniž byste ohrozili úrodu.