V lednu se rozchází nejvíce párů

Rozchod

Podle odborníků je nejvíce rozvodů a rozchodů párů právě v lednu. Proč tomu ale tak je zrovna tento měsíc? Existuje proto několik vysvětlení na které se dnes podíváme.

Depresivní zamračené počasí
Jeden z důvodů je ten, že po zimním období už jsou lidé v lednu velice vyčerpaní a díky depresivnímu počasí kdy je málo sluníčka mají špatnou náladu a nechtějí k tomu ještě řešit vztah.

Povánoční období
Spoustu zamilovaných se snaží být spolu ještě na vánoční svátky a čekají zdali se to nedá opět dohromady v případě nějakých komplikací ve vztahu a nechtějí se zkrátka rozcházet před vánočními svátky.  Proto si nechávají radikální řešení na leden.

Nový rok a předsevzetí
Jsou také lidé, kteří si říkají, že to ještě zkusí do nového roku a se začátkem nového roku chtějí začít s někým jiným a nechat minulost za sebou. Jiní si dají jako Novoroční předsevzetí změnu zaměstnání a zároveň i partnera nebo partnerky.

Finanční krize
Hodně lidí řeší vánoční nákupy tím, že si vezmou spotřebitelský úvěr. V lednu pak nezvládají úvěr splácet a nastane finanční krize. I to může být v určitých případech důvod rozchodu.

Krátké dny
Člověk vychází do práce za tmy a vrací se z práce také za tmy a i to může způsobovat špatnou náladu. Podle psychologů může být toto důvodem hádek a v některých případech to skončí právě i tím rozchodem.

Člověk by si měl uvědomit, že vše se má řešit s chladnou hlavou a nedělat rychlé závěry a počkat, protože ve většině případů špatné období přejde s nástupem jara.