Jak pěstovat řeřichu a za jak dlouho naroste?

řeřicha pěstování

Pěstovat doma řeřichu není vůbec náročné ani časově ani na to člověk nemusí mít speciální vědomosti. Vypěstovat doma řeřichu zvládne opravdu každý.

Na pěstování řeřichy budeme potřebovat nižší kelímek. Například z umělé hmoty a ubrousek či vatové tampónky. To je vše.

Řeřicha na pěstování doma se dá dneska v podstatě koupit v každém supermarketu kde prodávají různé semínka zeleniny. Já mám například řeřichu z Tesca. Cena této pochutiny se pohybuje někde okolo 15 Kč za balíček který má několik set semen. Z jednoho pytlíku koupené řeřichy dokáži vypěstovat tři plné misky.

Postup pěstování řeřichy doma:
Do nižší nádoby dáme na dno vatu a zalijeme trochou vody. Poté opatrně posypeme povrch vaty jednotlivými semínky řeřichy. Poté už je důležité s miskou hodně nenaklánět aby se semínka držela rovnoměrně po celém povrchu. Jinak se může stát že se nasypou k jedné straně a pak poroste řeřicha nerovnoměrně.

semínka řeřichy

Pak už stačí misku se semínky řeřichy umístit na parapet okna kde bude hodně světla a počkat zhruba týden než naroste. Je zapotřebí každý den po ránu dolít trochu vody a udržovat vodu neustále vlhkou.

Vypěstovanou řeřichu můžeme použít například na chleba se sýrem nebo do různých salátu či pomazánek. Obsahuje hodně vitamínů.