Deset nádherných hotelů z celého světa

Hotely světa se nacházejí na odlehlém ostrově nebo v odlehlé části země a dělají vše pro to, aby turisté mohli strávit nezapomenutelnou dovolenou. Sestavili jsme pro vás výběr deseti nejluxusnějších nových hotelů.

1. Vodní vily – Soneva Jani (Maledivy)

Soneva Jani Hotel Complex s 24 vilkami postavenými na vodě se nachází v soukromé laguně na Maledivách. Každá vila má svůj vlastní bazén a panoramatickou střechu, kterou můžete odsunout a spát pod hvězdami.

2. Vinný ráj v Las Alcobas (USA, Kalifornie)

Tento hotel je snem znalců dobrého vína. Nachází se v blízkosti vinařství Beringer a obytných budov na St. Helena. Útulný hotel je ideálním místem k úniku do vinic Napu Valley. Celkem je zde 68 pokojů s krby, polootevřenými terasami a nádherným výhledem na vinice.

3. Soukromý bazén na pokoji – letovisko Four Seasons (Vietnam, Hoi An)

Hotel se nachází v letovisku Hoi An, půl míle od soukromé pláže. Vedle je několik historických památek, které jsou zapsány na seznamu památek UNESCO. Rezidenční oblast se skládá ze 40 vil, z nichž každá má svůj vlastní bazén. K relaxaci ve velké společnosti hotel nabízí tři společné bazény, dvě restaurace a plážový bar, tenisové kurty a SPA centrum.

4. „Průmyslová“ půdní komora Silo (Jižní Afrika, Kapské Město)

Nádherné pokoje s velkými panoramatickými okny nejsou ničím jiným než přestavovaným výtahem na zrno. Kuriózní budova je rozdělena na luxusní hotel (horní 6 pater) a Muzeum současného afrického umění (spodní část budovy).

Hotel v průmyslovém stylu má 28 pokojů, každý s jedinečným interiérem a výhledem na promenádu. Dveře lázeňského salonu jsou otevřené pro hosty, je zde střešní bazén a salonek. Z oken místní restaurace si můžete vychutnat krásné panorama Stolové hory.

5. Šetrné k životnímu prostředí Six Senses Zil Pasyon (Afrika, Seychely)

Hotelový komplex se nachází na odlehlém ostrově žuly a zahrnuje 28 vil, z nichž každá je vybavena vlastním bazénem a vinným sklepem. Hostům jsou přiděleni osobní komorníci, aby pomohli hostům. Díky této službě bude vaše dovolená na Seychelách naprosto bezstarostná.

6. Tropické Rosewood Luang Prabang (Laos, Luang Prabang)

Ztracený v odlehlém rohu lesa nevypadá Rosewood jako jiné hotely Lao, z nichž většina je postavena na Vysočině. Komplex s 22 pokoji se nachází na zemi a je ze všech stran obklopen tropickými lesy, řekami a vodopády. Prostorný balkon s jídelním koutem nabízí kouzelný výhled na moře zeleně a pohoří.

7. Ultramodern W Shanghai (Čína, Šanghaj)

Tento módní hotel postavený na březích řeky Huangpu je třetím hotelem značky Starwood Hotels W v Číně po „bratrancích“ z Pekingu a Guangzhou. Zahrnuje 374 standardních pokojů a 35 apartmá. Prostorné, nejmodernější pokoje mají eklektickou estetiku a tradiční výzdobu v Šanghaji. W Shanghai má venkovní bazén, salonek a lázeňské centrum WAY’s signature.

8. Stylový SLS Brickell (USA, Miami)

SLS Brickell je neobvyklý hotel pro Miami. Byl navržen slavným francouzským návrhářem Philippe Starckem jako pulzující moderní komplex. SLS Brickell se nachází v oblasti Brickell, kde je soustředěn zábavní segment města: bary, muzea, restaurace, galerie. K dispozici je 124 pokojů s tlumenou barevnou paletou a minimalismem v designu. Hosté mohou využívat střešní nekonečný bazén s výhledem na centrum Miami.

9. Jízda na koni v Al Habtoor Polo Resort & Club (UAE, Dubaj)

Při prohlídce Dubaje se turisté těší na seznámení s hotelem. Není to divné, protože každý hotel v tomto městě je uměleckým dílem. Al Habtoor Polo Resort & Club není výjimkou. Kromě rezidenčního komplexu se 159 pokoji má Al Habtoor  jízdárnu, 500 stájí a arény pro koňské dostihy.   

10. Starověký Eden (Itálie, Řím)

Hotel získal popularitu po filmu natočeném velkým Frederico Fellini. Po dokončení globální rekonstrukce otevřel 125letý hotel Eden své dveře znovu v dubnu 2017. 121 pokojů bylo přeměněno na 98, což dává pokojům moderní komfort a elegantní design. Mezi další novinky patří pivní bar a odloučený knihovní bar.  Z místní restaurace La Terrazza mají hosté úžasný výhled na Řím s jeho večerními světly.

Zdroj: CNN Travel