Užijte si dovolenou na Kypru v létě i zimě

Tajemný malý ostrov má mírné středomořské klima, takže zde plavecká sezóna trvá 7 měsíců. Na slunci je ještě více času na opalování a po celý rok se můžete seznámit s mnoha historickými tajemstvími. Kde je nejlepší místo k odpočinku na Kypru, a které letovisko si vybrat pro plnohodnotný zážitek?  

Rodinná dovolená na ostrově

Častými hosty ostrova jsou rodinní turisté, kteří jsou přitahováni širokým výběrem hotelů a vysoce kvalitními službami v letoviscích všech hvězdných úrovní. Kromě teplého klimatu ovlivňuje výběr blízkost letovisek k letištím.

Vodní parky se nacházejí nedaleko hlavních turistických měst: Ayia Napa – vodní svět, Limassol – Fasouri Watermania, Paphos – Paphos Aphrodite Waterpark. Nechybí zábavní centra, botanické zahrady, kluziště a různá muzea.

Písečné pláže umožňují skvělou dovolenu na Kypru s dítětem, ve většině případů mají značku Blue Flag a bezpečný vstup do moře. Nejlepší z nich jsou v Protarasu a Ayia Napa. V Larnace je pobřežní oblast méně malebná, ale také vhodná pro potěšení s dětmi.

Odpočinek na Kypru v létě

Většina rekreantů cestuje na ostrov v létě od druhé polovina jara. Slunce si užijete už v dubnu, kdy je teplota vzduchu blízko +25 ° C. V květnu se mořská voda zahřeje na příjemných +20 ° С … + 22 ° С.

Kde na Kypru je lepší odpočívat v létě? Díky suchému klimatu a větru je teplo v červenci a srpnu, někdy až +35 ° C … + 40 ° C – ve všech střediscích. Přes intenzivní slunce je léto hlavní sezónu.

Nejchladnější místa na pobřeží jsou Paphos a Limassol, které se vyznačují následujícími teplotami vzduchu: v červnu – +27 ° C … + 28 ° C, v červenci a srpnu – +29 ° C … + 30 ° C. Moře má stejné ukazatele – od +24 ° С na začátku sezóny a do +28 ° С – na konci. V Ayia Napě v polovině léta – +32 ° С, v Larnace o několik stupňů nižší – +29 ° С.

Pokud hledáte místo na Kypru pro rodinnou dovolenou s dětmi, abyste ušetřili peníze, zvolte Limassol, Protaras a Larnaca. Týdenní rodinný pobyt s jedním dítětem v tříhvězdičkovém hotelu a snídaní bude stát 1100 – 1300 USD. V Ayia Napa je začátek sezóny s podobnými parametry od 1500 USD.

V létě se turisté aktivně potápějí k potopeným lodím, plavou, chytají vítr na draka nebo surfují, jezdí na výletních lodích a kánoích, navštěvují aqua, zoo a zábavní parky. Řada prázdninových akcí, jako je Pivní festival, vám také umožní pobavit se na dovolené na ostrově.

Zimní dovolená na Kypru

A kde je na Kypru lepší odpočívat v zimě? Klima vám umožní navštívit malá lyžařská střediska Kypru – Troodos, Prodromos, Olympus a Platres s dobrou turistickou infrastrukturou. Od prosince do března jsou vrcholky hor pokryty sněhem. Výlet doprovází zejména slunečné počasí.

Nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy je denní vzdušná norma pro hory v rozmezí +6 ° С … + 10 ° С, pro letoviska na pobřeží – +15 ° С … + 18 ° C.

Lyžování tady – není to hlavní způsob zábavy, a proto je lepší ji kombinovat s jinými formami rekreace. V zimní sezóně můžete spatřit hejna exotických ptáků létajících k jezerům Limassol a Larnaca, včetně růžových plameňáků.

Počasí je ideální pro návštěvu muzeí, klášterů a pevností. Zima je nákupní doba, pro kterou je vhodná Nicosia a Limassol. Můžete se vydat na námořní plavbu nebo lovit chobotnice u pobřeží Paphos a Ayia Napa. Příkladně si užít krásný výhled na moře z pobřeží Polis a Protaras.

A. Decastrová