Jak hledat práci na internetu?

Používání internetu je nezbytným nástrojem při dnešním hledání zaměstnání, ať už jej používáte k vyhledávání pracovních nabídek, připojování se ke kontaktům, vyhledávání společností, žádostí o práci online nebo zasílání motivačních dopisů a životopisů e-mailem. Bez přístupu k internetu bude vaše hledání práce náročným úkolem. Pokud jste v situaci, kdy nevlastníte počítač nebo nemáte přístup k vysokorychlostnímu internetu, doporučujeme vyhledat členy rodiny, přátele, místní knihovny, úřady práce, vysoké školy nebo školy, aby vám pomohli získat přístup k internetu a vy mohli využít pracovní weby jakými jsou například hitprace.cz a cz.jobimi.com.

Pracovní portály jsou skvělými pomocníky, ale to nejdůležitější je jen na vás

Mnoho lidí při hledání práce a internetu upadá do falešného pocitu bezpečí; cítí, že vše, co potřebují, je přihlásit se na několik online zveřejněných pracovních míst, umístit svůj životopis na pracovní portál a čekat. Když nedosahují očekávaných výsledků, předpokládají nedostatek zaměstnanosti a svalují to na současnou ekonomickou situaci. Odhaduje se, že asi 70 % pracovních míst je obsazeno, ovšem z pracovních webů nesmazáno. Výše zmiňované pracovní weby dbají na pravidelnou aktualizaci pracovních nabídek. Jejich nabídky práce jsou obsazené jen vzácně.

Přizpůsobujte svůj životopis a motivační dopis

Je třeba si uvědomit, že náborář stráví nad vaším CV jen několik desítek vteřin. Když vás zaujme práce Olomouc nabízející pozici účetní, není důležité, že umíte řídit bagr. Vyzdvihněte přednosti související s pracovní nabídku, všechny kurzy a inovace v oboru. V motivačním dopise je to již považováno za samozřejmost, ovšem životopisy bývají v tomto ohledu zbytečně opomíjeny. Udělejte vše, co je potřeba k získání práce, která vás bude naplňovat.