Jak udržovat vinylovou podlahu

wood texture floor light oak line tile up old teak row eye peel teak chip door desk grey top clear dark board aged tiles pine year solid birch grain frame vinyl blank home veneer empty fence table new

Podlaha je v podstatě nejzatíženější část domu. Při výběru podlahové krytiny je třeba brát zřetel právě na zatížení podlahy, ale především na charakteristiku místnosti. V dřívějších dobách měl člověk velmi málo možností, jaký materiál si zvolit. Dnes trh nabízí široké spektrum podlahových krytin, které mají spotřebitelům jistě co nabídnout.

Vinyl stoupá v žebříčku oblíbenosti

Mezi stálice kvalitních a pevných podlah patří především dřevěné podlahy. Vynikají svými vlastnosti, jako je například pevnost a tepelná izolace. Do popředí se ale dostávají nyní vinylové podlahy, které se mohou pochlubit velmi dobrými vlastnostmi. Velmi oblíbené jsou zejména pro svou snadnou údržbu, ale také pro široký výběr barevných kombinací a designu.

Vinylová podlaha je nejlepší volbou pro podlahu v koupelně, kuchyni nebo předsíni. Realizace podlah vypadá velmi stylově a atraktivně, cena je poměrně nízká a funkční vlastnosti jsou přijatelné. Navíc jsou tyto podlahy nenáročné na péči. Údržba vinylové podlahy zahrnuje pouze setření vlhkým mopem. Je třeba ale dát pozor na štěrk nebo kamínky, které se mohou na podlahu jednoduše přenést z venkovního prostředí. Tady by hrozilo i poškrábání povrchu vinylu.

Pokud má ovšem spotřebitel jakýkoliv dotaz, může se například obrátit na poradce plzeňské společnosti PARKETCENTRUM s.r.o., kteří ví, jak zachovat lesk a životnost vinylu.

Kam se vinylové podlahy hodí nejvíce

Vinylové podlahy jsou kombinací praktičnosti, krásy, odolnosti proti vlhkosti, trvanlivosti a odolnosti proti opotřebení. Jejich pokládka je možná nejen v koupelnách a kuchyních, protože jsou odolné proti vlhkosti, ale mohou mít dokonalý povrch imitující dřevo, a tak se jistě bude dobře vyjímat i v obytných částech domu a také v dětském pokoji.

Specialisté společnosti PARKETCENTRUM s.r.o. rádi poradí nejen při výběru vhodné podlahy, ale jejich rady si spotřebitel rád vyslechne i v případě pokládky podlahy a renovace podlahy.