3 důvody, proč používat temperové barvy

Temperové barvy jsou vhodné nejen pro úplné začátečníky. V tomto článku vám přinášíme tři důvody, proč byste je měli začít používat i vy.

Temperové barvy jsou velice populární. A není se čemu divit. Nabízejí totiž vlastnosti, které mohou jiné barvy jen těžko nabídnout. V následujících řádcích vám přinášíme tři důvody, proč byste si i vy měli zkusit malování právě s temperami.

Nízká cena

Do tajů malování je velice jednoduché naskočit. A obzvlášť ve chvíli, když sáhnete pro koh i noor tempery. Právě temperové barvy totiž nabízí nejen dokonalé vlastnosti pro začátečníky, ale také příznivou cenu. Za pár korun si tak můžete pořídit celý set barev, který vám vydrží na dlouhé hodiny malování. Tempery jsou tak vhodným médiem, díky němuž můžete proniknout do světa malování a naučit se, jak pracovat s ostatními nástroji. A to bez toho, aniž byste zruinovali vaši peněženku.

Snadné používání

Ne nadarmo se temperové barvy hojně používají především na základních školách. Jejich používání je totiž velice jednoduché. Vystačíte si se štětcem, vodou a troškou té barvy. Barvu následně stačí smísit s vodou a můžete začít malovat. Nepotřebujete žádné zdlouhavé návody nebo kurzy, které vás s tímto médiem naučí pracovat. Vystačíte si úplně sami.

Dobré vlastnosti

Někomu vlastnosti temperových barev vyhovovat nemusí. Především ostříleným profesionálům, kteří přesně vědí, co očekávat. I u nich ale najdou tempery uplatnění. Jejich matnost po zaschnutí je totiž jedinečná. Pokud chcete dosáhnout vyššího lesku, je možné využít některých příměsových materiálů, v opačném případě si ale určitě vystačíte se základní matností. Jedinou nevýhodou temperových barev je ale jejich nízká stálost. Váš obraz tedy po určité době ztratí sytost barev a postupně začne světelně splývat do jednoho obrazce. Na základní věci vám ale tempery úplně postačí.