Vydělejte na zlatě. Není to tak složité

Pokud máte zrovinka pár tisícovek navíc a rádi byste je nějak smysluplně rozmnožili, jednou z ideálních cest je investice do zlata. Nejedná se o nic složitého, a to ani v případě, když postrádáte jakékoliv zkušenosti.

Proč se zlato vyplatí?

Zlato patří společně s železem a bronzem mezi nejdůležitější kovy v historii lidstva. Nejenže se zásadním způsobem podílelo i na dnešní podobě bankovnictví, ale zároveň se běžně využívá i v mnoha průmyslových oborech.

Díky ohromné poptávce je investiční zlato relativně bezpečnou komoditou pro investory, jelikož jeho hodnota je většinou stálá. Výjimku tvoří velké, případně lokální krize, kdy je obvykle cena zlata daleko vyšší, než je běžné. A toto jsou právě chvíle, kdy se vyplatí se žlutého kovu zbavovat.

Formy

Investiční zlato musí mít nějakou formu. K tomuto účelu není možné používat šperky či jiné ozdobné předměty.

Na rozdíl od mincí se však slitky u nás nevyrábí. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Kam zlato schovat?

Ať už nakoupíte mince nebo slitky, měli byste pro toto nově nabyté bohatství najít nějakou dobrou skrýš. Ideální je trezor. Nemusí být vůbec drahý a v případě, že nenakupujete velké množství slitků, ani příliš velký. Bohatě vám postačí nějaký menší levnější model, třeba i z druhé ruky.

Rovněž lze využít bankovní trezor. Banky samozřejmě své služby neposkytují zadarmo, takže se připravte na docela tučný měsíční paušál. Tento krok se vyplatí jen při větším množství zlata.