Jak mít hladinu krevního cukru pod kontrolou? Pořiďte si kvalitní glukometr

Život s cukrovkou nemusí být komplikovaný a složitý díky moderním technologiím, které nabídnou chytré přístroje na měření hladiny krevního cukru. Podle čeho můžete vybírat glukometry, jaké funkce nabídnou a co může být důvodem pro nepřesnosti v měření?

Malý a skladný glukometr

Pro běžné měření hladiny krevního cukru existují malé přístroje zvané glukometry. Jejich ovládání není nijak složité a jsou vhodné i pro rychlé domácí použití. Kvalitní glukometry nakoupíte ve specializovaných prodejnách či lékárnách za ceny začínající zhruba od 500 korun. A jako u každých jiných přístrojů, i tady máte na výběr hned z několika různých variant, které se vzájemně liší svými funkcemi. K tomu je navíc potřeba přidat do objednávky také odběrová pera, lancety nebo testovací proužky, aby bylo možné správně provádět jednotlivá měření.

Výběr z různých variant

Moderní glukometry nabídnou ve své základní verzi přehledný a jasně viditelný displej, na kterém se ukazují výsledky měření. To však ale není všechno, protože si můžete vybrat i o poznání propracovanější modely, které je možné propojit s pomocí speciální aplikace s chytrým mobilním telefonem. Výsledky tak budete mít na jednom místě i srovnané v zajímavých statistikách. Vzhledem k větší nabídce funkcí jsou však tyto glukometry také o něco dražší. Popřemýšlejte tak nad tím, jestli tyto funkce využijete.

Čím může být způsobena nepřesnost měření

Při měření s pomocí základního domácího glukometru může dojít k drobným nepřesnostem. Obecně jde o velmi přesné přístroje, ale je potřeba pečlivě dodržovat návod stanovený výrobcem. K tomu všemu se navíc může projevit odchylka způsobená velikostí kapky krve. Pro jistotu je tak dobré při podezřelých hodnotách provést další měření, ať víte, že správně nadávkujete inzulin.