Víte, jaký druh odpadu patří výhradně do sběrných dvorů a kovošrotu?

Mnozí lidé to vůbec netuší. Myslí si, že vyhazování konkrétních druhů odpadu na konkrétní místa je spíše dobrovolnou záležitostí. To ale není ani zdaleka pravda. Jakmile disponujete jakýmkoliv odpadem, který patří mezi rizikové, tak automaticky zodpovídáte za jeho adekvátní likvidaci právě vy.

Ačkoliv se to běžně opravdu nestává, tak byste v případě něčí stížnosti nebo udání mohli řešit celou řadu nepříjemností. Pro elektroodpad a podobné druhy odpadu přitom existuje celá řada možností, jak je zlikvidovat. A tou nejlepší, je bezesporu odnos na specializované místo k likvidaci.

Autobaterie jsou jedním z nejhorších odpadů

Jedním z druhů odpadu, které dokáží bez jakékoliv nadsázky nadělat spoustu problémů, jsou autobaterie. Autobaterie v sobě mají celou řadu elektrolytů a chemických sloučenin, které se sice postupně otupují nabíjením a vybíjením baterie, ale rozhodně neztrácí svůj chemický potenciál.

Využít ale můžete likvidace autobaterií Plzeň. Jednoduše stačí autobaterie doručit na specializované sběrné místo, kde se následně odborníci postarají o jejich další převoz a likvidaci. Pro vás to tak neznamená žádné komplikace navíc.

Elektroodpad patří mezi rizikové druhy

Dalším rizikovým druhem je všeobecně elektroodpad. Je to tak především kvůli tomu, že má elektroodpad často obsah chemických látek, které mohou při úniku působit lokální ekologické problémy. Typickým příkladem mohou být například náplně mrazících směsí ve starých i nových lednicích a mrazácích. K dispozici přitom máte zpětný odběr elektroodpadu Plzeň, kde se opět bez potíží postarají o všechen odpad, se kterým si sami nevíte rady.

Odvážet kovový odpad do sběru se vyplatí

Spousta lidí dělá chybu v tom, že šrot zkrátka nechá za odvoz, nebo jej nechá někde zplesnivět. Je to ohromná škoda, protože se na prodeji šrotu přitom dá neuvěřitelně vydělat. Už jen samotný výkup barevných kovů Plzeň se vyplatí. A to se jedná o základní částku za směsici různých druhů kovů. Pokud navíc roztřídíte slušné číslo hliníku, mědi a dalších dražších kovů, dokážete si přivydělat opravdu i mnohem víc. A to doslova za to, co se vám jinak válelo na pozemku nebo doma.