Šest nádherných míst Balkánského poloostrova

Balkánský poloostrov je jedním z nejkrásnějších míst na Zemi. Každý, kdo kdy navštívil toto místo, musí být stejného názoru. Kamkoli se podíváte, najdete nádherné a krásné památky včetně okouzlující přírody.  Vysočiny a bouřlivá historická minulost přitahují všechny turisty.  

1. Split, Chorvatsko

Město na pobřeží Jaderského moře je perfektní kombinací přírodní a umělé krásy. V roce 305 př.nl římský císař Dioklecián použil toto místo k obnovení síly po rušném Římě. Postavil zde honosný palác, který se stal známou součástí historického centra města. Turisté se mohou projít po nábřeží Riva, vylézt na nedaleký kopec a užít si výhled na město nebo si odpočinout na pláži.

2. Jezero Bled, Slovinsko

Hluboké modré jezero ohraničené Alpami, s malebným kostelem na ostrově uprostřed, se skutečně stalo jednou z perel Slovinska. Poté, co si pronajmete loď, dorazíte na malý ostrov, kde s největší pravděpodobností bude probíhat místní svatba.  

3. Gjirokaster, Albánie

Gjirokastra, známý také jako město kamenů, je v jižní Albánii chráněn UNESCO díky mnoha zachovalým domům Osmanské říše. Přestože počet obyvatel sotva dosahuje počtu 20 000 lidí, nachází se zde poměrně velká řecká komunita.   Tato oblast byla osídlena v době bronzové a většina architektury sahá až do 17. a 18. století.

4. Nessebar, Bulharsko

Město s 10 000 obyvateli na pobřeží Černého moře je dalším dobrým příkladem toho, jak příroda a kultura mohou vytvořit úžasné místo. 3000 let žily v Nesebaru různé kmeny, které byly pod vládou říše. Je zde mnoho pravoslavných církví. Poloha na pobřeží s jednou polovinou města na malém poloostrově, jen přispívá ke kouzlu tohoto místa.

5. Subotica, Srbsko

Subotica je typické balkánské město. Neexistuje žádná hlavní etnická skupina a populace je mišmaš Maďarů, Srbů, Chorvatů a dalších. Protože je město centrem vojvodinského regionu, který je z větší části stále více maďarský než srbský, stal se rodištěm slavných osobností. Narodili se zde například spisovatel Dezho Kostolany a uznávaný umělec role Dracula, Bela Lugosi. Město má bohatou historii, neboť na těchto územích existovaly různé říše, ale nejběžnější je umělecká architektura období rakousko-uherské monarchie.

6. Národní park Durmitor, Černá Hora

Protože většina Černé hory je pokryta horami, stal se Durmitor centrem horské turistiky. Zde můžete lyžovat, věnovat se horolezectví nebo si jen užívat malebných výhledů. Krajinu zaplňují četná jezera a na podzim je park zvýrazněn jasnými barvami podzimních listů. Část terénu se nachází v kaňonu řeky Tara, druhý největší po Grand Canyonu.

Zdroj: theculturetrip.com