Jak zabezpečit auto proti krádeži?

Škoda Auto představuje nejprodávanější a také nejčastěji odcizovanou značku vozidel v ČR. Majitelé o ně často přicházejí kvůli náhradním dílům, které potřebují autoopravny. Existují ale způsoby, jak lze svůj automobil před loupeží ochránit.Návod

Použití kódů

jste si někdy kupovali vůz v bazaru, jistě vašim očím neuniklo, že mají některá auta na sklech vypískované kódy VIN. Jejich původní majitelé se tak snažili zabránit zlodějům, aby jim vozidlo odcizili. Mnohdy je to opravdu odradí, protože podle kódu lze v databázi policie ČR rychle zjistit, zda je auto kradené.

Výměna skel se nevyplatí. Při pořizování vozů v bazaru byste proto měli být ostražití a VIN si ověřit. Důležité také je nakupovat v bazarech jako Auto Esa, kde na kradené vozy nenarazíte.

Rádiové zabezpečení

Tento typ ochrany sice nezabrání odcizení vozidla, ale pomůže je velmi rychle najít. Nejdražší typ rádiového systému svému provozovateli sám nahlásí, pokud je s vozem nakládáno neobvyklým způsobem. Dispečink hned na to vysílá pracovníky, které vozidlo sledují, volají policii i majitele. Protože se vůz vrací zpátky vlastníkovi ve více než 90% případů, vyplatí se systém do vaší nové Škoda Octavia pořídit.

Zabezpečení vám do automobilu namontují v servisu prodejce systému. Sami tak nebudete vědět, kde je ukrytý. Pouhá výměna pneumatik spustí alarm, proto je o tom dobré provozovatele předem informovat.

TIP: Nakupte si kvalitní kompresor.

Další typy ochrany vozidla

Často se používají i levnější bezpečností prvky. Řadí se k nim folie na sklo, která zabrání jeho roztříštění. K dalším patří zámek na řadicí páku či pedály. Pomoci mohou i imobilizér a skrytý vypínač startování. Ačkoli tyto věci nemusí zloději zabránit, aby s vozem ujel, mohou jej zdržet. Jakmile zjistí, že nebude snadné odjet, vybere si raději jiný automobil, který tak chráněný není.