4 pravidla pro ochranu před hackery

Hackeři každoročně způsobují obrovské škody velkým a malým podnikům, které činí miliardy dolarů. Proto, pokud jste dosud nezavedli účinné bezpečnostní systémy, je čas to dohnat. Zde jsou 4 pravidla od odborníků IT společnosti LAN Systems, která vám pomůže chránit se před kybernetickými zločinci.

1. Nainstalujte komplexní software pro ochranu sítě a zařízení

Účinný antivirus je jedním z nejdůležitějších nástrojů, které musí být nainstalovány na každém počítači ve vaší společnosti. Dnes na softwarovém trhu najdete velké množství nabídek, takže nebudete mít problém s výběrem.

Hlavním kritériem pro výběr softwaru je komplexní řešení ochrany podnikových sítí a zařízení před viry, malwarem a spamem.

Díky antiviru budou vaše fotografie, důležité dokumenty a soubory chráněny před poškozením nebo krádeží. Ochrana připojení k internetu vám umožní bezpečně používat služby elektronického bankovnictví, internetové obchody a weby sociálních sítí, aniž byste se obávali ztráty hesla, krádeže čísla vaší kreditní karty a důvěrných dat.

Kromě toho mohou modernější antiviry monitorovat provoz aplikací nainstalovaných na zařízeních a kontrolovat, jaké programy používají například smartphony, fotoaparáty a mikrofony.

2. Pravidelně zálohujte

Vytváření záloh vás chrání nejen před útoky hackerů, ale také před zhroucením systému a poškozením hardwaru. Nejlepší je vytvořit zálohu v souladu se zásadou 3-2-1, která spočívá ve vytvoření tří kopií, jejich uložení na dvě média, z nichž jedna je uložena na jiném místě (například mimo kancelář nebo doma).

3. Vytvořte silná hesla

První řada písmen nebo prvních několik číslic na klávesnici NENÍ silným heslem. Jiný typ hesla: xP2-KL4-orG-95c. Pamatujte, že silné heslo musí obsahovat alespoň 8 znaků, včetně velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků. Zároveň byste neměli používat stejná hesla pro různé účty, například pro Facebook a firemní poštu. Proč? Protože pokud počítačový zločin může hacknout některý z těchto účtů, získá přístup ke všem ostatním. Proč jeho úkol zjednodušit?

4. Aktualizujte software pravidelně

Aktualizace softwaru jsou jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro zlepšení zabezpečení sítě. Vývojáři softwaru aktualizují systémy, nástroje a aplikace nejen proto, abyste získali přístup k novým funkcím, ale také proto, že opravují zranitelnosti a vytvářejí nové způsoby ochrany.

Shrnutí

Na základě výše uvedených tipů nemůžete 100% zaručit bezpečnost dat vaší společnosti. Hackeři neustále hledají nové způsoby, jak prolomit brány firewall a ukrást cenné informace. Bez antivirového programu, bez vytváření záloh a bez silné aktualizace hesla a softwaru však úmyslně odmítnete ochranu a stanete se snadným cílem pro útočníky.