Proč si sjednat majetkové pojištění?

Pojištění majetku by mělo být samozřejmostí, pokud bydlíte ve svém, ale i v pronajatém domě či bytě. Chrání vás před nepředvídatelnými událostmi a dopřejete si díky němu klidné spaní. Jaké konkrétní důvody by vás k jeho uzavření měly vést?

Pojištění nemovitosti a majetku

Majetkové pojištění můžete uzavřít na nemovitost, tedy samotnou stavbu, a přidat k němu také pojištění domácnosti, které se vztahuje na vše, co se v daném objektu nachází. Jednoduše řečeno, pojištění nemovitosti znamená pojištění všeho, co případný zloděj nemůže odnést – stěny, střecha, podlaha a tak dále.

Zatímco vybavení domácnosti, které lze snadno odnést, i když se jedná třeba o americkou lednici, spadá do pojištění domácnosti. Z toho vyplývá, že pokud spojíte oba druhy pojištění, máte vyhráno, protože ať už dojde k poškození střechy nebo třeba stěny, pojišťovna vám škodu zaplatí.

Na co se majetkové pojištění vztahuje?

V jakých konkrétních případech vás pojištění majetku ochrání? Tehdy, když u vás dojde k vloupání, vytopení, požáru anebo i poškození nemovitosti přírodními živly. Kroupy vám mohou poškodit střechu, během deště vám zateče do domu, případně přijdou záplavy a zničí vám vybavení domácnosti a poškodí i samotnou stavbu.

Kdy využijte pojištění odpovědnosti?

Častou součástí majetkového pojištění je také pojištění odpovědnosti. To vás chrání v případě, že omylem způsobíte škodu někomu jinému. Například vytopíte souseda, v obchodě shodíte zboží z regálu, ztratíte klíče, váš pes proskočí sousedův skleník a podobně. Všechny činnosti, jejichž vznik lze přisuzovat blbosti, spadají do pojištění odpovědnosti a chrání vás i ve vašem běžném životě.

Nepodceňujte pozitivní přínosy majetkového pojištění, a pokud ho ještě nemáte sjednané, podívejte se po nabídkách různých pojišťoven. Nikdy nevíte, co se může přihodit.