Osm nej … pláží z celého světa

Pro každého je ideální plážová dovolená odlišná – některé jako řídce osídlené pláže s krásnou krajinou, někdo potřebuje příznivé podmínky pro vodní sporty a jiní mají rádi na pobřeží velké množství klubů a restaurací. Abychom vám pomohli vybrat si místo k pobytu, připravili jsme výběr nej … pláží na světě.

Nejkrásnější

Pláž Grace Bay, ostrov Providenciales, ostrovy Turks a Caicos

Ostrov Providenciales se nachází mezi Kubou a Dominikánskou republikou. Zde je nejkrásnější pláž podle hodnocení Tripadvisor. Na pobřeží Grace Bay jsou pro rekreanty k dispozici lehátka, slunečníky, útulné bungalovy nebo dřevěné domy.  

Nejmódnější

Pláž Las Salinas, Ibiza, Španělsko

Na vrcholu turistické sezóny je Las Salinas považována za nejmódnější pláž na Ibize. Přijíždějí milovníci nočních diskoték, divokých večírků a zábavy.  Večer začíná na pláži světelná show a tanec pokračuje až do rána.

Nejlepší pláž pro rodiny s dětmi

Pláž Bellariva, Rimini, Itálie

Bellariva je jednou z nejlepších pláží pro rodiny s malými dětmi. Jemný písek, mělká voda, pohodlný přístup k moři a téměř žádné vlny. Podél pobřeží jsou vodní atrakce a hřiště, jsou zde také kluby nabízející profesionální služby hlídání dětí. V Rimini naleznete delfinárium a dětský park „ Fiabilandia “ , a v těsné blízkosti resortu je vodní park „ Aquafan “ .

Nejtišší

Lombok Beach, Indonésie

Pláže na ostrově Lombok je ideální pro milovníky relaxační dovolené. Málo turistů bez hlučné zábavy. Nejlepší v Lomboku je pláž Senji s hrubším pískem a pobřeží v Kutě je vhodné pro surfování.

Nejdelší

Pláž Praia do Cassino, Rio Grande do Sul, Brazílie

Praia do Cassino je nejdelší pláž na světě – její délka je více než 250 km. Praia do Cassino nabízí různé možnosti pro volný čas – zde si můžete užít vodní sporty nebo relaxovat v uvolněné atmosféře.  

Nejfotografovanější

Pláž Anse Sourz d’Arjan, Seychely

Profesionální fotografové přicházejí do Anse Sourz d’Arzhan, aby pořizovali krásné fotografie. Poblíž pobřeží je mnoho palem a exotických rostlin a mořská voda má krásnou azurovou barvu.

Nejmenší

Gulpiyuri Beach, Llanes, Španělsko

Pobřeží Gulpiyuri je dlouhé pouhých 40 m. Pláž se nachází 100 metrů od Biskajského zálivu a je oddělena velkými útesy pokrytými hustou vegetací.

Nejneobvyklejší

Vaadhoo Beach, Maledivy

Neobvyklá světelná pláž na Maledivách je známá po celém světě. Tisíce turistů sem přicházejí koukat na jedinečné zářivé přílivy Indického oceánu. Plavání zde se však nedoporučuje, protože to může způsobit podráždění kůže.

T. Ševčenková