Nejzelenější hotely v Egyptě

Straw umbrella on the beach of Egypt

Při výběru země pro dovolenou jsou turisté vedeni nejen dobrými klimatickými podmínkami a čistým mořem. Velkou roli hraje, jak dobře se rozvíjí hotelová infrastruktura, protože to, jak strávíte dovolenou, závisí na vašem výběru letoviska. V zemích, jako je Egypt, se někdy můžete během vaší dovolené ubytovat i mimo hotel. Území většiny turistických komplexů je vybaveno vším potřebným – komfortní pokoje, restaurace, bazény a hřiště, stejně jako park, kde se můžete schovat před sluncem. Není divu, že nejzelenější hotely v Egyptě jsou turisty nejvyhledávanější.

Amwaj Blue Beach Resort & Spa, Hurghada

V tomto letovisku a v lázeňském hotelu v Hurghadě máte pocit, že jste v palmovém háji. Přímo uprostřed zahrady se nacházejí dva bazény, které jsou v horkých dnech velmi osvěžující. Všechny pokoje jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt. Nabízejí krásný výhled do parku nebo na moře.

Amwaj Blue Beach Resort & Spa je egyptský hotel se zeleným pozemkem. Hosté si mohou zahrát fotbal, volejbal nebo tenis, šnorchlovat mezi barevnými rybami a korály, vyzkoušet gurmánská jídla v jedné ze tří restaurací či si odpočinout v SPA centru.

Sultan Gardens, Sharm El Sheikh

Když uvedeme zelené hotely v Egyptě, nemůžeme zmínit Sultan Gardens, pětihvězdičkový hotel s vlastní písečnou pláží.

Vrcholem Sultan Gardens jsou vlastní „plovoucí“ terasy v Shark Bay a sladkovodní bazény obklopené palmami v letovisku. Bazény nabízejí panoramatický výhled na ostrov Tiran. Pokoje mají výhled do parku. Množství rostlin v komplexu dává pocit příjemného chladu i v těch nejteplejších dnech.

Shams Safaga Resort

Shams Safaga Resort je oblíbený hotel s velkým zeleným porostem v Egyptě. Rostou zde nejen palmy, ale také různé keře, několik druhů kaktusů a dalších exotických rostlin, běžných pouze v zemi pyramid.

Hosté mohou relaxovat na soukromé písečné pláži, opalovat se u bazénu, cvičit ve fitness centru nebo si zahrát tenis.

Hlavní restaurace hotelu má otevřenou terasu přímo uprostřed zahrady, čímž se stala inspirací pro samotný název hotelu.  Animátoři pořádají každý večer pro hosty resortu zábavní program.

TIP: Zámecká restaurace

Novotel Palm, Charm

Hotel se nachází v zelené oblasti obklopené palmami a květinami. Všechny pokoje mají krásný výhled do parku, takže pití kávy nebo jen relaxace na balkóně je ještě příjemnější.

Hotel má potápěčské centrum, hernu s vybavením pro stolní tenis a lázně. Oběd a lahodný koktejl si můžete objednat v jedné z restaurací a barů.

Resort Four Seasons, Sharm El Sheikh

Seznam „nejlepších hotelů v Egyptě se zeleným územím“ by nebyl úplný bez Four Seasons Resort.  Výhodná poloha v blízkosti pláže láká milovníky potápění a šnorchlování. Všechny pokoje mají terasu nebo balkon s výhledem do zahrady a na moře. Můžete chodit po hotelu celé hodiny, obdivovat palmy, jehličnany, keře a květiny.

Na místě jsou restaurace, bary a salonky, kde si můžete objednat jídlo a pití, relaxovat a užívat si malebných výhledů.

T. Ševčenková