Které rozdílné hodnoty mohou určovat využití elektrických motorů?

Elektrické motory jsou poměrně dost rozmanitou rodinou zařízení, která mohou být velice rozdílná kus od kusu. Ačkoliv je jejich fyzikální podstata víceméně úplně stejná, tak jsou zcela naopak velice rozdílná jejich technologické řešení.

Také z toho důvodu tak mohou být určité hodnoty u elektronických motorů rozdílné, což je pak předurčuje ke konkrétnímu použití v některých oblastech. My se dnes přitom podíváme na to, které hodnoty to mohou být, a proč jsou tak důležité.

Dovednost práce v širokém záběru otáček

U některých zařízení se může počítat s tím, že budou fungovat na opravdu vysoké otáčky po celou dobu, nebo popřípadě budou fungovat na několika málo stupních. U některých ale může naopak specifikum tvořit fakt, že je potřeba myslet na poměrně široké množství otáček, které lze dynamicky měnit. Typicky to tak je u pohonů. K této funkci jsou rozhodně mnohem dokonalejší volbou starší, ale stále velice efektivní komutátorové DC motory Bühler.

Nutnost funkce bez možnosti servisu

Pochopitelně také elektronické motory může být potřeba servisovat stejně jako kterýkoliv jiný druh motorů. Problémem ale může být, že mohou být obsaženy velice často v drobné elektronice, která ani neumožňuje dostatečný přístup k jejich kvalitnímu servisování. Co s nimi tak v takovém případě dělat?

Ideální je najít variantu, která po předpokládaný životní cyklus mechanismu ani nebude potřebovat případný servis. Bezkartáčové EC motory Bühler jsou v tomto případě tím správným řešením. Hlavním důvodem je přitom hlavně ten fakt, že mají jednoduchou konstrukci, která ani poškození příliš neumožňuje.

Předpokládané maximální otáčky

U mechanismů jako jsou různé větrací a chladící mechanismy rovněž může být velice důležitou otázkou to, jak vysoké otáčky dokáží elektrické motory Bühler vůbec vyvíjet. Jednorázově by se dalo říct, že všeobecně vyšších otáček bývají schopny právě bezkartáčové motory. Nemusí to ale nutně být pravidlem, které platí ve sto procentech případů. Jak bezkartáčové, tak i komutátorové motory, dokáží dosahovat úctyhodného množství otáček za minutu.