Která evropská města stojí za navštívení s dětmi?

 Mnoho rodičů je zvyklých cestovat s dětmi, učit děti složitosti cestovního ruchu v raném věku. K tomu přece jen přispívají výhody civilizace! Slevy v muzeích a zábavních parcích, hotely vhodné pro děti s dětským menu, mnoho pestré krajiny známé dětem ze stránek knih, nových míst a emocí.

Skvělá zábava v Kodani (Dánsko)

Ve vlasti Hanse Christiana Andersena se všechno zdá magické. Slavnostní změna stráže v paláci Amalienborg, legendární exponáty Guinnessova muzea a samozřejmě výstavba kouzelného světa Andersen – děti se nikdy nebudou nudit ani rodiče.  Město má obrovské akvárium zvané Modrá planeta, kde žije 20 000 zvířat.  Poslední pozvánka výletu do pohádky bude procházka městem. Poté, co projdete mezi mnohobarevnými domy, vydejte se do přístavu, kde na vás čeká Malá mořská víla.

Návštěva Londýna (Velká Británie)

Londýn právem získal titul dětského města. Kromě známých muzeí Harryho Pottera, věže a Big Benu existuje mnoho dalších fascinujících míst, kde se dítě může nejen pobavit, ale také se dozvědět mnoho o tom, jak svět funguje. Pro informaci, většina muzeí nabízí dětem vstup zdarma. Autobusem, který se můžete plavit po vodě, se dostanete k hlavním atrakcím města.

Po exkurzích si můžete zajít odpočinout do některého z londýnských centrálních parků.  V St. James Park, který vás zavede do Kensingtonských zahrad, je domovem pelikánů, Richmond Park je obýván jeleny, jezevci, liškami, kachnami a husami.  Pozornost dětí upoutá mrakodrap Canary Wharf. V něm sídlil skutečný Mudchute Farm, jehož obyvatelé jsou prasata, ovce, krávy, lamy, koně, osly a drůbež. Můžete se s nimi mazlit a krmit je, farma je zdarma!

Science Museum – 5 pater exkurze do světových vynálezů, vědy a vesmíru.  Chcete-li, aby byl tento den pro vaše dítě nejšťastnějším, podívejte se na staré dobré Hamley. Slavný obchod s hračkami je velkolepý dětský svět, který pokrývá 6 podlaží. Jako alternativu – LegoLand s herním centrem a vodními atrakcemi.

Poznávací Stockholm (Švédsko)

Pokud váš mladší člen rodiny miluje a touží po vynálezech, Stockholm se stane jeho oblíbeným městem. Právě zde bylo postaveno Muzeum experimentů Toma Tita. Experimenty jsou organizovány tak, aby byly pro dítě proveditelné a bezpečné. Muzeum lidového života a dřevěné kreativity Skansen je jedinečné místo ve Švédsku.  Budova je vybavena celým malým městem: kovárnou, keramikou, tiskárnou, pekařskou dílnou a truhlářskou dílnou.  Mrkněte se, jestli nenajde nějakou super slevový kupon.

Inspirující Vídeň (Rakousko)

Rakouské hlavní město je bohaté na zábavu pro děti. Zde si užije mladý hudebník a malíř, obdivovatel technických experimentů a milovník sladkostí. Muzeum Zoom – zábavní komplex často mění svou expozici, ale vždy dodržuje pravidlo – zvědavost-hra-svoboda jednání. Kotvící loď čeká na návštěvníky v Ocean Hall. Děti ji rádi prozkoumávají, otáčejí kormidlem a rybaří.

Na nádvoří muzea Haus der Musik najdete hudební atrakce, kde si můžete vyzkoušet roli dirigenta a vést vídeňský orchestr. V interaktivních stáncích může každé dítě provádět experimenty. Zde je k dispozici ukázat, jak se objevují různé zvukové vlny, vysoké a nízké tóny.

E. Buravtsová