Židle – pohodlné posezení u stolu v jídelně, kuchyni, obýváku i v kanceláři

Každý den se většina rodin alespoň jednou schází u jídelního stolu – k příjemnému posezení u oběda či večeře jsou ale samozřejmě potřeba i kvalitní židle. Ty by měly svým designem ladit ke zbytku nábytku v interiéru, obzvláště důležité je, aby ladily se stolem. K tomu vám může dopomoci i nákup praktické sady židlí a jídelního stolu, jež vám garantuje to, že se k sobě budou všechny části jídelního kompletu perfektně hodit. Zároveň vám pořízení tohoto praktického setu ušetří i čas, neboť nebudete muset shánět jednotlivé části zvlášť.

V poslední době jsou pak velice populárními zejména židle v anglickém a skandinávském stylu. Z barev dominují ty světlé, nejvíce nadčasová bílá a béžová. Velice oblíbené jsou nicméně i židle v přírodním světle, ale i tmavě hnědém dekoru. Ačkoliv trendem v oblasti židlí je minimalistický design, tak rozhodně nic nezkazíte ani nákupem židle s odvážnějším potahem, ten totiž dokáže posezení u jídelního stolu příjemně zpestřit.

Dřevěné židle jsou sázkou na jistotu

Naprostá většina židlí je vyráběna ze dřeva. Abychom byli konkrétní, tak hlavní část nabídky prodejců tvoří židle z dubového dřeva – ty si vás získají kupříkladu svým jemným a decentním vzhledem. Neméně oblíbené jsou ale i židle z bukového dřeva. Stále častěji se na trhu začínají objevovat i židle s kovovými prvky. Ty rozbourávají zažité standardy a přinášejí do kuchyňských prostor zas něco nového a neokoukaného.

Při výběru židle je krom volby vhodného materiálu neméně důležité věnovat pozornost i tomu, aby se vám na židli příjemně sedělo. Neostýchejte se, a pokud vám to prodejce dovolí, tak si na židli sedněte přímo v prodejně. Jen tak totiž poznáte, že se vám na ní skutečně pohodlně sedí. Velký důraz při tom klaďte na měkkost potahové látky, potažmo polstrování, celkovou ergonomii židle a její výšku – ta by měla být ideálně taková, aby po usazení na židli vaše nohy svíraly v koleni pravý úhel.

Židle by měly být i co možná nejpraktičtější

Když si kupujete židli, tak se předpokládá, že ji budete potřebovat čas od času přenášet, v řadě domácností se židle z důvodu úspory místa dokonce přenášejí pravidelně. Z tohoto důvodu je dobré se porozhlížet po lehkých židlích, které vám nebude činit problém přenášet. Stejně tak je z praktického hlediska dobré myslet i na počet židlí, jež máte koupit. Krom členů domácnosti myslete i na návštěvy – lepší je nakoupit více židlí, než nemít hosty kam usadit.

Kromě kuchyní a jídelen najdou židle své uplatnění i v komerčních prostorech, pořídit si je můžete třeba do kavárny či restaurace. V domácnosti se vám poté mohou hodit i do obývacího pokoje, případně dokonce i do pracovny. Co se týče ceny židlí, tak ty nejlevnější plastové a kovové židle se dají pořídit už od cca 300 Kč, na nákup dřevěné židle si ale připravte minimálně 500 korun.