Jaké dekorace nesmí na svatbě chybět?

Svatba je nejkrásnějším dnem v životě budoucích novomanželů. Jedná se o výrazný milník v jejich vztahu a je prvním dnem, kdy se spolu oficiálně vydají na společnou cestu životem. Aby měli nevěsta i ženich na svůj svatební den krásné vzpomínky, určitě by neměli zapomenout na plánování. Proto přinášíme dekorace, které nesmí na žádné svatbě chybět.

Svatební osvětlení jako nejdůležitější dekorace

I pokud váš svatební obřad proběhne během dopoledne, následuje oběd a během odpoledne vypukne ohromné veselí, světýlka jsou něčím, co by na oslavě rozhodně nemělo chybět. Světelné řetězy, žárovky, stojací lampy, stolní lampičky, svíčky, to vše má své čestné místo na svatbě. Čím více se bude blížit soumrak, tím více osvětlení svatby vynikne a podkreslí celou akci sváteční atmosférou.

Neonové nápisy

Horkým hitem jsou také neonové nápisy. Jsou totiž k vidění úplně všude a rozhodně nepatří pouze do klubů, restaurací a kaváren. Využijte i vy tento retro prvek, který slaví ohromný návrat zpět na výsluní a vyskytuje se úplně všude. Novomanželé mohou neonová písmena využít k sestavení svých jmen, iniciál, ale i celé řady slov.

TIP: Inspirace na svatbu od Anthony’s London 

Květinová výzdoba

Květiny a svatby patří neodmyslitelně k sobě. Ovšem volba květin již tak jednoznačná není. Nevěsta totiž může kráčet k oltáři s kyticí utvořenou z libovolných květin. Jediným pravidlem zůstává, že květinová výzdoba by měla být jednotná. Květiny, jež se vyskytují ve svatební kytici by měly ladit s ženichovou květinou v klopě a samozřejmě i se zbylou výzdobou.

Uměla květinová výzdoba vypadá stejně krásně jako ta z živých květin, takže při výběru záleží na vkusu páru.

Svatební oblouky a slavobrány

Takzvané slavobrány a svatební oblouky jsou oblíbenými prvky, jenž se na obřadech i následných svatebních oslavách vyskytují stále častěji. Nejčastěji se vyrábí ze dřeva či kovu a nevěsta s ženichem mají na výběr z nespočtu tvarů i velikostí. Přestože se v minulosti využívaly slavobrány k vítání významných osob, nyní patří k tradičním svatebním prvkům. Zdobí se květinami, krajkami i světýlky.

Mašličkové dekorace pro svatební hosty

Aby se každý host cítili na svatbě příjemně a připadal si, že je její součástí, bývá tradicí, že si nevěsta a ženich pro své svatebčany připraví mašličky, které si budou moci pánové zastrčit do klopy a dámy pomocí špendlíků připevnit k šatům. Barva těchto mašlí by měla ladit s hlavní barvou svatby.

Svatební dekorace na auto

Jestliže se nevěsta a ženichem přepravují na obřad automobilem, mohou si ho ozdobit stuhami, květinami či nápisy. Svatebními dekoracemi by samozřejmě měla být ozdobena i další auta ve svatební koloně, aby bylo při přesunu patrné, že k sobě všechny vozy patří.

Slavnostní svatební tabule

Jakmile bude po obřadu a nastane doba oběda či večeře, je tradicí, že se zasedne ke svátečně prostřenému stolu a po přípitcích nastane to správné hodování. Právě svátečně prostřené stoly jsou něčím, na co by se měla nevěsta se ženichem zaměřit.

Na každém místě u stolu musí být:

  • jmenovka,
  • talíře,
  • příbory,
  • svatební dekorace

Jako svatební dekorace poslouží: svíčky, elegantně poskládané ubrousky, běhouny, kytice ve vázách, snítky myrty, konfety, perličky či speciální svatební skleničky.

Volba konkrétních svatebních barev a dekorací záleží vždy na ženichovi a nevěstě. Inspirací jim mohou být svatby, které již navštívili a samozřejmě také internet a doporučení kamarádů a rodiny.