Jak vyrobit dárkovou tašku?

Koupili jste dárek a už vám nezbylo na tašku? Chystali jste se jej zabalit a zjistili, že vám domácí mazlíček roztrhal balicí papír? Toužíte po tom, aby váš dárek zaujal už svým přebalem? Potom by vám tento návod na výrobu vlastní dárkové tašky mohl pomoci. Stačí mít při ruce noviny, lepidlo, nůžky, pravítko, provázek a chuť být tvořivý.

Až budete mít nachystány všechny potřebné pomůcky, vystřihněte si z novin obdélník. Měl by být rozdělen na díly, které vidíte na následujícím obrázku. Čísla na něm slouží pouze k poměru, velikost dárkové tašky si zvolte sami dle velikosti dárku.

1

Nejdříve ohněte noviny dle příčných pruhů, abyste vytvořili něco jako kvádr. Poté přehněte i spodní podélní řez (4 díly) a vytvořte na delších stranách „stříšku“. Stříšky přilepte ke kratším stranám tak, aby byly vidět zvenčí, tím vytvoříte na pohled pěkný spodek dárkové tašky. Obdélníček 4×1 (ten hnědý vpravo dole) můžete ustřihnout, aby vám nepřekážel. Zbytek hnědého obdélníku přilepte ke čtvrté stěně. Tím spojíte celou tašku dohromady

1
1
1
1

Nakonec přidělejte uši. Stačí nůžkami udělat dvě dírky na delších
stranách a provléct provázek. Dárková taška je připravena k použití!

Tip: Pokud chcete zpevnit dno dárkové tašky, vystřihněte obdélník z tvrdého papíru a vlepte ho dovnitř.

1