Jak ušetřit při koupi notebooku

Zvažujete nákup notebooku? Ceny nových notebooků neustále klesají, ale důležitější, než cena je pro uživatele samozřejmě kvalita a výkon. Jednou z velice cenově přijatelných a zajímavých možností je takzvaný použitý notebook, notebook se zárukou neboli repasovaný notebook.

Repasovaný notebook je vysoce výkonný a spolehlivý stroj, u kterého platí především nejlepší poměr ceny a výkonu. V článku se dozvíte, co to repasování je, a proč byste měli o pořízení repasovaného notebooku uvažovat.

Co je to repasování? 

V rámci procesu repasování je provedena kompletní obnova notebooku a jeho návratu do původního stavu. Repasují se pouze notebooky, jejichž původní cena je více než 20 tisíc. To znamená, že koupí repasovaného notebooku získáte ještě vyšší výkon a kvalitu, kterou u nového ale levného počítače neseženete.

Kvalitní a vysoce hodnotné komponenty, ze který se notebooky skládají, prochází při repasování kontrolou a důkladným testováním. Dojde k výměně viditelných opotřebovaných částí a notebook vypadá jako nový.

Proč si pořídit repasovaný notebook? 

Jak již bylo zmíněno, tak repasované počítače jsou vysoce kvalitní kousky, které bývají často velice odolné a výkonné. Nejčastěji se jedná o modely značek Dell, Lenovo, Apple nebo HP, ale v menším počtu je seženete i od menších výrobců. Díky nízké ceně tak nákupem ulevíte vaší peněžence a také životnímu prostředí.

Nový notebook za cenu okolo 10 tisíc se výkonem a zpracováním tomu repasovanému za stejnou cenu nevyrovná. Nový notebook v této ceně může mít výhodu, co se týká jeho provedení, pokud jde o malý a lehký přístroj, ale v ostatních oblastech tomu repasovanému nemůže konkurovat.

Repasováním dochází k poklesu pořizovací ceny klidně i o 50 %. Jelikož před prodejem repasované notebooky prochází kompletní kontrolou, testováním a prohlídkou, která zaručí bezvadnost přístroje, kterou prodejce těch nových nezaručí.

Záruční doba repasovaného přístroje bývá většinou jeden nebo dva roky, stejně jako u nového notebooku. Ať už notebook potřebujete ke sledování internetu, kancelářské práci a přehrávání filmů či hudby nebo domácí výuku, jsou repasovaná zařízení vhodnou volbou. 

Kde sehnat repasovaný notebook? 

Notebooky většinou pochází z předváděcích akcí, ukončených leasingů velkých společností nebo se vrátili prodejci v zákonné lhůtě. Repasované notebooky v dnešní době nabízí jak specializované prodejny např. Eurotech.cz, různé e-shopy, tak i běžní prodejci elektroniky s kamennými obchody.

O prodejcích repasované techniky si můžete prostřednictvím internetových recenzí ledacos zjistit, ale při návštěvě kamenné prodejny se lépe ujistíte, zda si opravdu pořizujete váš vysněný repasovaný notebook. Hodně štěstí při výběru.