Jak udělat opravdu odolný plot, který ochrání průmyslové objekty?

Ochrana průmyslových objektů je rozhodně věcí, která by se nikdy neměla zanedbávat. Jenom zřídkakdy se totiž stává, že samotné průmyslové objekty nejsou ověnčeny celou řadou drahých věcí, které lákají k odcizení.

Zásadním ochranným prvkem jsou pro podobné pozemky hlavně kvalitní ploty. Ty mohou v mnoha případech odradit už na první pohled. Navíc jejich poškození je jednoznačným důkazem cizího vniku. Jenže jak postavit opravdu odolný plot?

Základem musí být kvalitní sloupky

Sloupky jsou prvkem, který je extrémně důležitý pro stabilitu plotu. Sebelepší plot postavený na nestabilních sloupcích se prostě jednoduše odporoučí už při prvním pokusu o překonání. Volit byste přitom neměli nejlevnější dostupné sloupky, ale zcela naopak některou z efektivnějších a bezpečnějších variant. Typicky to jsou silnostěnné jeklové sloupky, které jsou v kombinaci s odolnými ploty doslova ideální variantou.

Nebezpečí ale číhá také pod plotem

Když už budeme pracovat s rizikem vyvrácení plotu, a tudíž jeho betonováním, tak bychom mohli dostatečně kvalitně zabezpečit také jeho spodní část. podkopat plot totiž není pro schopného člověka za celou noc žádný extra výkon. Pokud mu ale budou překážet odolné bariery, jakými jsou betonové podhrabové desky, tak najednou bude práce mnohem složitější. Desky mohou na první pohled vypadat jako obrubníky, ale mají dva zásadní rozdíly. Jsou tenčí, ale přitom mnohem vyšší. Pokud o překonání by tak najednou musel sahat do hloubky v řádu metrů.

Jakou zvolíme výplň plotu?

A po dlouhých přípravách se konečně dostáváme k tomu, jakou vůbec zvolit pro podobné případy výplně plotu. Nejjednodušší a nejbezpečnější variantou jsou takzvané svařované panely. Jedná se o plotové bloky, které jsou tvořeny svařováním silné železné kulatiny do obdélníkových ok. Jejich zásadní výhodou je, že prostřihnout nejdou a jejich překonání je prací spíše pro svářečku nebo elektrickou pilu. Přitom i jejich tvar dodává větší bezpečí. A to hlavně proto, že díky jejich odlišnému vzoru s většími oky skrze ně člověk neproleze, ale také nemá úchyty, kde se může jednoduše odpíchnout při pokusu o přelezení.