Jak si zvýšit imunitu?

Couple blowing noses into tissues against blurred new york street

Lidské tělo bojuje s imunitou celoročně. Co člověk, to jiný imunitní systém. Můžete však pro své zdraví něco udělat a snažit se předcházet nemocem. Není to až tak složité, podívejte se tedy na deset tipů, jak si zvýšit imunitu.Návod

  1. Dobře se oblékejte a nepodceňujte chladnější počasí.
  2. Nenechávejte příznaky nemoci zajít příliš daleko a zasáhněte včas.
  3. Spánek vám dodá energii a tak se opravdu snažte spát alespoň potřebných 6 – 8 hodin denně.
  4. Čerstvé potraviny, zejména zeleninu (brambory, brokolici, špenát, česnek apod.) potřebuje i vaše tělo. Především česnek se snažte občas zakomponovat do vašeho jídelníčku.
  5. Pijte teplé čaje – nejlépe zázvorový, šípkový a bylinkové čaje.
  6. Lehké cvičení vám pomůže cítit se dobře a navíc se prokázalo, že snižuje únavu a tím posiluje imunitní systém.
  7. Pitný režim neberte na lehkou váhu a pijte dostatek vody.
  8. Vitamin C obsažený v ovoci je už téměř samozřejmostí. Pochutnejte si tak na čerstvém ovoci a zároveň dodejte tělu potřebné vitaminy. Nejvíce jich je obsaženo v kiwi, černém rybízu, citrusových plodech či mangu. Případně můžete použít i vitamin C v tabletách, který vám zajistí doporučenou denní dávku pro tělo.
  9. Hygiena je důležitá, protože se viry nejčastěji přenášejí z rukou do úst, nosu nebo očí. Častějším mytím rukou alespoň snížíte riziko a eliminujete všudypřítomné bakterie.
  10. A v neposlední řadě je vhodné uvědomit si to, že pozitivní nálada a celkově přístup k životu má rovněž nemalý podíl na imunitě a rozpoložení člověka. Snažte se odstraňovat stres, každý den si na sebe najděte chvilku a relaxujte. Vaše zdraví za to přeci stojí!