Nejlepší útesy Hurghady

Straw umbrella on the beach of Egypt

Prázdniny na moři nejsou jen příležitostí k získání bronzového opálení, pauze od běžných starostí a návštěvě nejlepších světových atrakcí. Je to také skvělá šance naučit se nové dovednosti a mít zajímavý koníček – zkuste potápění! Řekneme vám, kde jsou umístěny ty nejlepší útesy Hurghady pro nezapomenutelné potápění.  

Stoney beach

Jedním z nejlepších útesů pro úžasné potápění je Stoney Beach. Místní obyvatelé to nazývají „lví hlavou“ podle charakteristického tvaru okolních hornin. Nejlepší možností je ponořit se z lodi, protože hloubka na některých místech může dosáhnout až 60 metrů.

Ras disha

Ani ty nejlepší hotely v Hurghadě s útesem nelze srovnávat s krásou tohoto malebného podmořského koutku. Ras Disha, i když patří k útesu Abu Hashish, je známý jako samostatné místo pro potápění, protože v této části je velkolepá jeskyně a neobvyklí mořští obyvatelé, jako jsou průhledné ryby, andělské ryby, motýlí ryby atd.

Gota abu ramada

Vzhledem k jeho malé velikosti a mělké vodě (hloubka 11 – 16 m) se tento útes nazývá „akvárium“. Zde se můžete setkat s nejrůznějšími podvodními obyvateli a sledovat jejich chování v přirozeném prostředí.

Shaab abu nugar

Dalším dobrým útesem v hotelu v Hurghadě je Shaab Abu Nugar (nejbližší hotely jsou Sea Star Beau Rivage, Palm Beach Resort a Royal Star Empire Beach Resort), jehož jméno se doslova překládá jako „otec bazénů“. Tato interpretace je způsobena tím, že Shaab Abu Nugar pokrývá několik lagun okouzlující krásy. Samotný útes má tvar písmene T a je umístěn v malé hloubce.

Fanadir

Fanadir je známý jako nejlepší útes v Hurghadě . Za prvé, protože na východní straně je chráněn před špatným počasím. Za druhé, existují malé skalnaté ostrovy. A zatřetí, je opravdu krásný!

Shaab el erg

Shaab El Erg je další nádherné místo nacházející se nedaleko Hurghady. Je zvláštní, že tvar útesu připomíná podkovu, která ve svém „objetí“ uzavřela nádhernou lagunu. Ta se mimochodem proslavila tyrkysovým odstínem vody, který mu dává tajemný, i když poněkud mystický vzhled. Turistům se doporučuje prozkoumat západní stranu útesu, protože je zde mělký kanál. Také v těchto vodách najdete mnoho delfínů skvrnitých.

Shaab abu ramada

Shaab Abu Ramada je útes, který každoročně přitahuje stovky bezplatných potápěčských nadšenců. Ve vodním sloupci můžete „narazit“ na korálovou zahradu se širokou škálou podvodní flóry a fauny, z níž bude potěšen i zkušený potápěč. Popularita Shaab abu Ramada je také díky jeho vlastnostem. Zejména ploché dno a relativně malá hloubka. A takové „parametry“ jsou skvělé pro začátečníky.

Jižní abu ramada

V hloubce 35 m pod vodou je zeď útesu South Abu Ramada, která je známá nejen rozmanitostí mořských „obyvatel“, ale také krajinnými prvky. Existují malé útesy, ostrov a dokonce tajemná jeskyně. Skvělé místo k potápění!

T. Ševčenková