Jak se zbavit závislosti na hracích automatech?

Zabavit se můžete různě, třeba i u hracích automatů. Na ty však pozor, jelikož se na nich můžete stát snadno závislými. Proto byste měli hrát jen málo a kontrolovaně.

Proč jsou automaty tak lákavé?

Hraní na automatech je v našich zeměpisných šířkách už nějaký ten pátek rozšířenou kratochvílí, které holdují jak chudší vrstvy, tak i bohatí lidé. Problém tohoto druhu zábavy spočívá hlavně v tom, že může z bohatých snadno udělat ty chudé.

Ze začátku jde jen o zábavu, avšak ta se velice rychle může stát závislostí. U alkoholu také stačí, když se párkrát opijete a už se můžete vézt. Zde jde o stejný princip.

Automaty jsou víceméně nudnou hrou, avšak díky možnosti vyhrát nějaký obnos jsou pro naši mysl velmi atraktivní. A je docela jedno, že v konečném součtu jste hluboko v mínusu. Důležitá je samotná hra.

Jak poznat závislost?

Příznaky gamblerství jsou dosti podobné příznakům jiných druhů závislostí. Postupem času se vaše myšlenky budou ubírat stále více ke hraní, až nebudete schopni myslet na nic jiného. Bez možnosti hrát se dříve či později dostaví pocení, třesavka a obecně neklid. Když tyto jevy budete ignorovat a nezačnete se léčit, nakonec utratíte i poslední korunu.

Abyste se tomuto stavu vyhnuli, je ideální vůbec s hraním nezačínat, ovšem když už se k tomu odhodláte, měli byste ctít zásady zodpovědného hraní.

Mezi ty patří mimo jiné stanovení si limitu, přes který nikdy nepůjdete. U většiny podniků je možné si takovéto omezení přímo nastavit. Také si nikdy kvůli hraní nepůjčujte peníze. Nepijte během hraní alkohol ani neberte drogy, můžete díky tomu ztratit i poslední zábrany.

S gamblerstvím má v dnešní době problém hodně lidí, o čemž často neví ani jejich nejbližší. Utajený život hráčů vyjde často najevo až ve chvíli, kdy už je pozdě a rodina je na mizině. Proto byste tento druh potíží měli řešit co nejdříve, ideálně pak s odborníky.