Používejte respirátory FFP2. Poskytují vyšší ochranu než roušky

Od začátku pandemie výrazně vzrostl zájem o respirátory FFP2, ostatně není se čemu divit, protože na rozdíl od látkových a chirurgických roušek poskytují obousměrnou filtraci. Ve většině evropských zemí, včetně České republiky, je dokonce zavedena povinnost používat namísto roušek respirátory, a to ve většině veřejných prostor (supermarkety, úřady, lékařská zařízení, městská hromadná doprava a podobně).

Co je to respirátor FFP2?

V první řadě se zaměříme na to, co jsou to vůbec respirátory FFP2. Poskytují lepší ochranu. V současné době se respirátory rozdělují do tří kategorií – FFP1, FFP2 a FFP3. Respirátory s označením FFP1 jsou nedostačující, FFP3 zase zajišťují nejvyšší ochranu proti virům a bakteriím, ovšem jejich cena je vyšší. Respirátory FFP2 jsou jakousi zlatou střední cestou.

Klasické chirurgické roušky jsou určeny pro jednosměrnou filtraci, což znamená, že nechrání nositele, ale pouze jeho okolí. Kdežto respirátory, které těsně přiléhají k obličeji, jsou charakteristické obousměrnou filtrací, a tím pádem chrání jak uživatele, tak i ostatní v jeho blízkosti.

Na začátku pandemie byl celosvětově nedostatek respirátorů, a proto se doporučovaly pouze zdravotnickým pracovníkům. Nyní se však výroba zvýšila, aby byla uspokojena poptávka, a proto by měl respirátor používat každý.

Jaký respirátor koupit?

Sáhněte po české výrobě od značky GOOD MASK. Respirátory mají dvě aktivní ochranné filtrační vrstvy a slibují účinnou ochranu před viry, bakteriemi, prachem a kapénkami. Vyrábí se z ryze českých materiálů, čímž je garantována i vysoká kvalita.

Stejně tak nezapomeňte na antigenní testy, které si můžete provádět v pohodlí svého domova. Jakmile se necítíte dobře, udělejte si antigenní test, abyste zjistili případnou nákazu.