I amatéři by měli mít dobré hokejové vybavení

Hokejisté dnes již nejsou za takové hrdiny jako na přelomu tisíciletí, nicméně stále je hokej v našich zeměpisných šířkách nesmírně populární.

Také proto ho u nás hraje ohromné množství amatérů, a to jak na zamrzlých přehradách a rybnících, tak i na veřejných kluzištích. A možná by vás překvapilo, jak kvalitní často mají tito nadšenci vybavení.

Hokejka je základem všeho

V současné době se čistě dřevěné hokejky už prakticky nevyrábějí. Jednak jsou moc těžké, jednak příliš náporu nevydrží. Kdysi bylo možné s takovými holemi běžně hrát, ale v tehdejších dobách byl hokej zcela jinou hrou. Dnes je daleko agresivnější, dynamičtější a mnohem více kontaktní. Proto se i na hokejku kladou vyšší nároky.

Moderní modely se vyrábějí z vysoce kvalitní pružných materiálů, díky kterým se s nimi nejen dobře hraje, ale zároveň dokáží vydržet i poměrně dlouhou dobu bez poškození.

Ty úplně nejlepší typy se na našich rybnících běžně nevyskytují. Stojí totiž opravdu raketu, avšak hokejky střední třídy, jež se dají sehnat již za pár tisíc, jsou na českých ledových plochách už víceméně standardem.

I výstroj z druhé ruky může být kvalitní

Hokejová výstroj také patří mezi základní vybavení každého hokejisty, i toho amatérské. Chrání totiž tělo před zraněním. Také zde je dobré vsadit na moderní materiály, nicméně i starší, třeba i použité kousky, nejsou vyloženě špatnou koupí. Tedy jsou-li v dobrém stavu.

Důležité je, aby výstroj hráči perfektně sedla a nebyla příliš malá. V takovém případě by svou funkci příliš neplnila.

Dobrá helma nad zlato

Chrániče nohou a středu těla jsou důležité, ovšem i bez nich se dá s přimhouřením obou očí hrát. Bez helmy však nikoliv. Hokejové helmy jsou podstatnou součástí výstroje a chrání to nejdůležitější, co máme, tedy hlavu.

Proto si ani laici, co se kloužou po rybnících o víkendech, nedovolí bez helmy hrát. Ideální je koupit si takovou, která opravdu vydrží ledacos. Nejde sice o nic levného, ale zrovna v tomto případě se šetřit moc nevyplatí.