Jak se ve skutečnosti využívají venušiny kuličky a k čemu jsou?

Kdo viděl nebo četl sérii Padesát odstínů šedi, ten musel stoprocentně získat pocit, že venušiny kuličky jsou jednoznačnou a rychlou cestou k bouřlivému organismu. Ne tak docela. Ve skutečnosti se jedná spíš o zdravotní pomůcku než erotickou hračku.

Venušiny kuličky nejsou žádným výmyslem 21. století, první zmínky o nich pochází asi z roku 500 našeho letopočtu z Číny. Od té doby však urazily velký kus cesty. Dnes se prodávají v celé řadě provedení a doporučují je i gynekologové.

Co od kuliček určitě neočekávejte

Venušiny kuličky vás nepřivedou až na vrchol, slouží spíše k navození té správné nálady a nabuzení chtíče. Užijete si je ve vztahu i jako single, doma i cestou na nákup. Po zavedení nejsou vidět, takže si je skutečně můžete vzít kamkoliv – ale pozor, některé modely bývají slyšet! Chcete-li je nosit ven, vyberte si takové, jež jsou i při pohybu tiché.

Venušiny kuličky jsou totiž párem dvou kuliček, z nichž každá obsahuje ještě jednu vnitřní kuličku. Jak se hýbete, pohybují se vnitřní kuličky, což může vytvářet zvuk.

K čemu jsou naopak dobré

Jsou vynikající pomůckou pro zpevnění pánevního dna. Svalstvo pánevního dna ochabuje s věkem, ale také třeba po porodu. Podobně jako když posilujete svaly na břiše, rukou či nohou je možné posilovat také svaly pánevního dna. Jak? Možná znáte Kegelovy cviky a teď jste se právě dozvěděli i o venušiných kuličkách.

Jak je správně používat

Základem je vybrat správné kuličky, na začátek se hodí spíš takové, které mají nižší hmotnost, protože začínat se musí pozvolna. Kuličky stačí zavést dovnitř pochvy a pak už můžete dělat to, co obvykle. Jít na nákup, uklízet apod. Ideální je používat je ve chvíli, kdy se pohybujete, pokud sedíte na židli nebo ležíte, kuličky se nehýbou a svaly nemusí pracovat, aby je udržely. Nezapomeňte také nechat svalstvo odpočívat, nedoporučuje se mít kuličky zavedené po dobu delší než 6 hodin.

A kde je koupit? Venušiny kuličky prodává například sexshop Sexio.cz, nejdiskrétnější eshop v ČR. Nemusíte se tedy stydět si je odtamtud objednat, nikdo se to nedozví.