Jak rychle postavit nový rodinný dům? Využijte možnosti realizace dřevostavby na klíč

Plánujete-li se v brzké době přestěhovat do nového domu, který by odpovídal nárokům a potřebám 21. století, pak se naskýtá možnost objednat si montovanou dřevostavbu. Její realizace proběhne takzvaně na klíč, případně si ji lze vybrat přímo z katalogu.

Bydlení hotové za pár měsíců

Montované rodinné domy na klíč, které lze označit jako dřevostavby, jsou výhodné hned z několika důvodů. Pominu-li cenu, jde především o rychlost samotné výstavby. Mnohé z vás jistě straší doba, s níž je nutné počítat při výstavbě klasického zděného objektu. Může se totiž jednat o rok, leckdy i déle, což ovlivňuje nutnost nechat schnout materiály tak, aby nedocházelo k jejich popraskání a znehodnocení. Montované dřevostavby jsou v tomto směru praktičtější, realizace kompletní nemovitosti bývá obvykle otázkou jen několika málo měsíců, takže se do nového domu budete moci nastěhovat již velmi brzy.

Nízká energetická náročnost

Kvalitní dřevostavby jsou parádní i z toho důvodu, že použité materiály přispívají ke snížení energetické náročnosti. V praxi to znamená, že v zimě ušetříte náklady za vytápění objektu. Dobře provedený montovaný dům má minimální tepelné ztráty.

Dřevostavby nemusejí být jen o klasických rodinných domech. Lze si objednat třeba také montované chaty na klíč, jež využijete jako letní sídla apod. Důležité je zvolit renomovanou firmu, která zajistí kompletní realizaci na klíč. V Česku působí například společnost J. Group. Staví montované domy na klíč, zájemci si je rovněž mohou vybírat přímo z katalogu. Jí použité materiály mají veškeré potřebné certifikáty a jsou ověřené renomovanými autoritami.

Jestliže si nejste jisti tím, zda zrovna montovaná dřevostavba splní vaše požadavky, pak zmíněná firma nabízí ukázky vzorových domů, které lze osobně navštívit o optat se majitelů na průběh stavby a úsporu provozních nákladů. Díky tomu zjistíte, že dřevostavby poskytují skutečně kvalitní bydlení a vyplatí se do nich investovat.