Co dělat během podzimního víkendu? Karlštejnsko láká na historii i na aktivní odpočinek!

Návrat do školních lavic a kancelářských budov bývá hektický. Začátky jsou náročné pro děti i dospělé, do toho se začínají zkracovat dny a přichází ochlazení. Jak nepodlehnout špatné náladě? Jistojistě udělá každému radost parádní výlet. Kam? Skvělým tipem na krátkou dovolenou je oblast Karlštejnska, která se nachází, coby kamenem dohodil od metropole. Během půlhodinky jízdy autem čeká na turisty ráj s panenskou přírodou, klidnou klikatící řekou a výtečným ubytováním. Kam se vydat a co podniknout?

Objevte Karlštejn

Karlštejn patří neodmyslitelně k českým dějinám, proto by jej alespoň jednou za život měl navštívit každý. Tato státní památka je otevřená celoročně, během podzimních dnů nabízí několik prohlídkových okruhů. V základním se zájemci o historii podívají na historické interiéry a soukromé a reprezentační komnaty císaře Karla IV. Výhodou je možnost zakoupení vstupenek na webových stránkách hradu na konkrétní čas. Bez čekání ve frontě u pokladny se mohou zajistit též lístky na netradiční okruh Kaple večerního Karlštejna. Po jedinečném zážitku potěší přejezd do hotelu Mlýn Karlštejn.

Kolem Berounky

Hotel se nachází přímo u řeky Berounky a uhrane svými romantickými pokoji a excelentními službami. V provozu je též restaurace s výběrem specialit ze sladkovodních a mořských ryb. Po vydatné snídani je možné se vydat na procházku kolem řeky Berounky. Nadšení turisté jistě nepohrdnou některou z místních turistických tras, kterých je v oblasti nespočet. Málokdo tuší, že z Berouna na Karlštejn vede dokonce nejstarší turistická trasa z roku 1889, je označena červeně a měří třináct kilometrů.

Do jeskyní!

Co dělat, když počasí nevyjde podle představ? Koněpruské jeskyně jsou ideálním cílem, kde je možné se schovat před deštěm a sychravým počasím. Jeskynní komplex je unikátní vzhledem ke svému rozsahu, prohlídka trvá asi hodinu a trasa vede skrze chodby dlouhé 620 metrů a pět stovek schodů. Koněpruské jeskyně jsou otevřené v průběhu září a října po celý týden, v listopadu pak probíhají prohlídky ve všední dny pouze třikrát denně. Také v tomto případě se mohou zakoupit vstupenky online.