Zařiďte si energeticky soběstačnou nemovitost na východě Čech!

Přemýšleli jste o tom, že byste chtěli do budoucna ze své nemovitosti udělat právě jednu z mála těch u nás, které dokáží být částečně energeticky soběstačné? Pak jste určitě na správné vlně, a především také ve správné době. Celá řada technologií, jako jsou například tepelná čerpadla a jim podobné kousky, jsou totiž na neuvěřitelném rozkvětu.

Nejlepší věcí na tomto rozkvětu je ale ten fakt, že dochází u těchto technologií jednoznačně k jejich podpoře od vlády. Díky tomu tak můžeme na celou řadu těchto technologií dokonce čerpat specializované dotace!

Rekuperační jednotky převládají nad klimatizacemi

Rekuperační jednotky jsou jednou z mnoha možností, jak můžete pracovat s kvalitou vzduchu v domácnosti, ale přitom nepřicházet o cenné teplo. Základem rekuperační jednotky Hradec Králové je totiž speciální měděný výměník tepla. Uvnitř se tak mezi měděnými plíšky míjí venkovní vzduch s vnitřním. Zatím co vydýchaný vnitřní vzduch opouští nemovitost, tak zcela naopak čerstvý vzduch dokáže vstoupit do nemovitosti a přirozeně tak vylepšit prostředí uvnitř.

Zásadní výhodou tedy je fakt, že ačkoliv zde dochází k přímo výměně vzduchu v reálném čase, tak nepřicházíte v žádném případě o teplo. A to dokonce ani lokálně, kde nepocítíte žádné rozdíly ve vnitřní teplotě při výměně. Zásadní výhodou tak je, že jsou rekuperace vzduchu Hradec Králové výbornou alternativou ke klimatizacím. Jsou navíc energeticky mnohem úspornější, protože se do určité míry jedná dokonce o pasivní prvek v nemovitosti, který jen vyměňuje vzduch a teplo podle preferencí.

TIP: Vyplatí se levná tepelná čerpadla? Odpověď najdete na Abeceda-cerpadel.cz

Využijte možnosti pořídit tepelná čerpadla!

Slyšeli jste již někdy o možnosti pořízení tepelných čerpadel? Tepelná čerpadla jsou specifickou technologií, která dokáže doslova recyklovat teplo z domácnosti. Přijde vám to trošku jako science fiction? Nedivíme se vám, protože i nás tepelná čerpadla Hradec Králové zprvu dokázala dost mást. Opravdu ale dokáží tepelná čerpadla posbírat unikající teplo z nemovitosti a opětovně ho použít pro některé účely v domácnosti. Jedná se tak o jakousi metodu sbírání zbytků kolem domova k tomu, aby došlo k jeho maximálnímu možnému využití. To vede nejen k ekologické, ale i finanční úspoře.