Výtvarné potřeby mohou být skvělým vánočním dárkem

Hledáte vhodný vánoční dárek pro svoje děti, vnoučata či někoho dospělého, který miluje malování? V tom případě mu věnujte výtvarné potřeby, které obdarovanému udělají radost a vykouzlí úsměv na tváři. A jaké výtvarné potřeby pořídit?

Malování má mnoho pozitiv

Malování patří dlouhodobě mezi velice oblíbené činnosti, které mají pozitivní vliv na psychiku člověka. U dětí se navíc jedná o činnost, která dítě dokáže dostat od hraní počítačových her a rozvinou v něm fantazii a zlepšit motoriku. Malování poskytuje dětem také prostor pro vlastní tvořivost.

Vyberte správné výtvarné potřeby

V současné době se na trhu nachází nepřeberné množství výtvarných a kreativních potřeb, což může ztížit výběr. Při pořizování výtvarných potřeb tedy začněte výběrem vhodných barev, které jsou základem malby. Zvolit můžete klasické barvy, kterými jsou tempery a akvarelové barvy. Chcete-li univerzální barvy, pak vyberte akrylové barvy, se kterými lze malovat na jakýkoliv podklad. Pro zkušené malíře pak můžete zvolit olejové barvy, které patří mezi nejkvalitnější typ barev, ale práce s nimi je náročnější.

K barvám byste měli obdarovanému pořídit také štětce v několika velikostech, paletu na míchání barev a kalíšek na vodu.

Vyberte vhodný podklad k malování

Po výběru barev a základních výtvarných potřeb vás bude čekat výběr vhodného podkladu. Vsadit můžete na klasiku, jako je papír či čtvrtka. Vhodným podkladem jsou také malířská plátna, která lépe vyniknou na stěně. Pořídit můžete i plátna s předtiskem, které zjednoduší obdarovanému malování. Hodit se může i malířský stojan, který bude podklad udržovat ve stabilní poloze.

Jako podklad však můžete vybrat i různé vyřezávané ozdoby ze dřeva či kamínky. Jelikož fantazii se meze nekladou, tak můžete nechat na obdarovaném, ať si podklad sám vyrobí. Například může jít o sádrové odlitky ze silikonových forem.