Užívejte si moderní domácnosti díky drobným, ale efektivním komponentům

Chytrá domácnost, a technologie, které jsou schopny a za nás řešit celou řadu problémů, nám již dlouhodobě zlepšují každodenní životní trable a potřeby. Často je až překvapivé, jak moc nám dokáží pomoci v horizontu týdnů a měsíců drobné operace, o které se už nemusíme starat.

Často jde i o takové hlouposti, jako je rozsvícení či zhasínání světel mimo dům jako takový, organizaci pozemku a celou řadu podobných záležitostí. V rámci článku se ale nebudeme bavit o inteligentních technologiích, ale o poměrně jednoduchých drobných elektro komponentách.

Mikrospínače vám pomohou s kdejakým problémem

Jednoduchá technologie, velice jemné a elegantní provedení, ale opravdu velké možnosti. Mikrospínače jsou šikovní moderní technologie, která má za úkol jedinou důležitou věc. Přepínat elektrický obvod ve dvou stavech mezi vypnuto a zapnuto. Když kupujete nový mikrospínač, tak se potkáte nejčastěji s rozdělením podle jejich hlavního nastavení. Některé jsou totiž naprogramovány tak, aby výchozí stav byl otevřeno, jiné jsou zase vytvořeny tak, aby ve výchozím postavení byl spínač uzavřený.

Na co mohou mikrospínače jednoduše reagovat?

Jedná se o velice jednoduchou otázku, na kterou ale není tak jednoduchá odpověď. Dalo by se jednoduše říct, že mikrospínače dokáží reagovat víceméně na cokoliv, na co jsou nastaveny, nebo jak jim ostatní komponenty předávají zprávu. Z typických domácích příkladů se ale mikrospínače používají například u automatických venkovních světel, která jsou napojena na pohybová čidla. Stejně tak ale čidla mohou být ovlivňována jiný parametry, jako může být časové rozmezí nebo dokonce konkrétní teplota. Meze se v tomto ohledu rozhodně nekladou!

TIP: Zvyšte komfort pobytu ve vaší domácnosti s jednotkami řízeného větrání.  

Patrové svorky jsou ideální do logických okruhů

Pokud chcete držet jakýsi konstrukční manuál celého systému hezky pohromadě, tak se určitě vyplatí používat namísto klasických jednoduchých svorek jejich lepší variantu – patrové svorky. Patrové svorky mají v praxi hojné využití především v průmyslu. A to tam, kde je potřeba kvalitní automatizace, nebo dokonce logického řešení jednotlivých úkonů. Patrové svorky zde představují možnost sestavit složité okruhy, aniž by to ale zabralo výraznější prostor v rozvodných skříních.