Několik tipů, jak napsat úspěšnou bakalářku na poslední chvíli

Pokud se blíží termín odevzdání bakalářské práce a vy jste stále napsali jen pár stránek, nezoufejte. V tomto článku najdete několik užitečných tipů, jak napsat úspěšnou bakalářskou práci na poslední chvíli.

  1. Zorganizujte si svůj čas – Vytvořte si plán, který vám pomůže rozdělit práci na menší kousky a zvládnout ji včas. Rozhodně se nevyplatí psát celou práci v poslední den.
  1. Vyberte si téma, které vás zajímá – Vyberte si téma, které vás bude bavit a které vás bude motivovat k psaní. Pokud se budete snažit psát o něčem, co vás nebaví, bude to pro vás mnohem těžší.
  1. Najděte si dostatek zdrojů – Dostatek zdrojů je při psaní každé práce základním kamenem a speciálně v případě, že nemáte moc času. Pokud totiž v průběhu psaní zjistíte, že nemáte dále z čeho čerpat, jste prakticky ztracení. Proto využijte veškeré dostupné zdroje. Knihovnu, školní literaturu i internet. Čím více zdrojů dáte dohromady, tím lépe pro vás.
  1. Pečlivě dodržujte osnovu vaší bakalářské práce – Pečlivě dodržujte osnovu vaší bakalářské práce. Nejen, že by nedodržení této zásady mohlo být hodnoceno jako nedostatek, ale když nebudete držet jasnou formu, práce zabere více času.

Tip: Nevíte si se psaním diplomky rady, nebo jen nemáte dost času? Potom by se vám mohla hodit služba vypracování podkladů diplomové práce, případně vypracování diplomky na zakázku anonymně. Nebudete první, ani poslední, kdo si nechal pomoci!

  1. Dublujte a nadstavujte – Pokud chcete dodržet rozsah práce, musíte text nadstavovat kde se dá. Používejte synonyma, některé věty formulujte v textu vícekrát a kreativně text rozšiřte. Samozřejmě tak, aby to na první pohled nebilo do očí.
  1. Využijte generátory citací – Nutnost citací je vcelku nepříjemnou, ale nezbytnou součástí každé práce. Vy navíc musíte citovat přesně podle mezinárodních norem ČSN ISO 690 a ČSN ISO 690-2. Ruční vytváření citací je poměrně náročné, proto využijte některý z generátorů citací.
  1. Přidávejte přílohy – Přidávejte grafy, obrázky, tabulky a možnost nastavení bakalářské práce o přílohy využijte na maximum. Pokud nestíháte, právě přílohy vás mohou zachránit.

Doufám, že tyto tipy pomohou a přejeme hodně štěstí s psaním bakalářské práce!