Nejdražší města Turecka

Češi si oblíbili některé turecká letoviska pro jejich dostupnost a přátelskost místních obyvatel. Prestižní hotely nabízí luxusní pokoje, prvotřídní služby, blízkost moře, dlouhý seznam nejrůznějších druhů zábavy a služeb … V tomto článku si povíme o nejdražších městech v Turecku, na která stojí se blíže podívat, pokud chcete strávit svou dovolenou na nejvyšší úrovni.

Fethiye

Fethiye je skutečná perla Turecka, kde si můžete odpočinout uprostřed bohaté přírody, v blízkosti chráněných oblastí a malebných ostrovů. Nejdražší hotely se nacházejí přímo na pobřeží, levnější možnosti jsou daleko od moře. Hlavním vrcholem a bohatstvím Fethiye na úpatí hor je příroda, kterou můžete obdivovat při chůzi po promenádě, při létání v letadle, raftingu, potápění nebo studijních cestách v okolí. V jeho rámci můžete navštívit například ruiny starověkého divadla nebo hrady, podívat se na lycianské hrobky nebo mešitu Jesairli Hassan Pasha.

Belek

Belek je město pětihvězdičkových hotelů. Mezi jeho hlavní poklady patří elegantní pláže, z nichž většina získala ocenění Blue Flag, háje cedru a eukalyptu, jakož i široký výběr zábavy. Například zde můžete podnikat rafting nebo jezdit na koni v národním parku Kepryulu Canyon, stejně jako se bavit v aquaparku Troy nebo se seznámit s historií ve starověkém městě Perge. Belek má také minerální prameny, lázeňská centra a lázeňské služby.

Cesme

Cesme leží na pobřeží Egejského moře a vyniká díky své neobvyklé architektuře.     Útulné město je obklopeno zelení a květinami, na jeho území najdete jak luxusní hotely, tak další levné nabídky.  

Bodrum

Bodrum je město věčných oslav, které přitahuje bohaté turisty z celého světa. Má vynikající pláže, několik potápěčských center, velký vodní park a delfinárium. Milovníci přírody ocení krásu jehličnatého lesa a mandarinky. Bodrum je ale lépe známé jako místo s velkým výběrem tanečních parket, barů a restaurací. V nočních klubech mají téměř každou noc bujaré večírky. Nejprestižnější kluby se nacházejí u moře, jejich hosté si mohou vychutnat tanec, lahodné koktejly a zároveň si vychutnat výhled na záliv Bodrum.

Didim

Didim se nachází na pobřeží Egejského moře. Je to ideální místo pro milovníky vodních aktivit (potápění, rybaření, potápění), plachtění i zájemce o historii. Málokdo opomene navštívit světově proslulý chrám Apolla, kolem kterého bylo ve skutečnosti město postaveno. Výjimečně čisté moře, pobřeží letoviska je oblázkové, takže i v mělké vodě zůstává voda křišťálově čistá. Od zábavy, nabízí Didim spoustu možností pro volný čas. Jde zejména o diskotéky, vodní park a zábavní park, restaurace, bary a nákupní centra.

T. Ševčenková