Kde na dovolenou? Do Egyptu nebo Turecka?

Egypt a Turecko jsou destinace, které jsou mezi českými turisty velmi oblíbené. A z dobrého důvodu. Jejich střediska nabízejí široký výběr hotelů, kvalitní služby a možnost kombinovat kulturní a zábavní program s dovolenou na pláži. Nechybí all inclusive. V tomto článku se dozvíte, jestli je lepší navštívit Egypt nebo Turecko.

Vybíráme sezónu

Egyptská léta jsou velmi horká (teplota vzduchu stoupá nad 40 ° C ), nejlepší čas k odpočinku v této zemi je jaro a podzim. V zimě se průměrná teplota během dne pohybuje kolem 20 ° C , takže je lepší zvolit hotely v útulných zátokách chráněných před větry. Věnujte pozornost také přítomnosti vyhřívaného bazénu v obci. Pokud jde o letní horko, je v Egyptě suché klima: teplo se snáze snáší než v Turecku. To znamená, že vysoký stupeň je tělem přibližně tolerován, jako když odpočívá ve Středozemním moři.

V Turecku trvá plážová sezóna od května do první poloviny října. V zimě, brzy na jaře a na podzim je voda studená, takže ji nemůžete použít. Pokud si chcete o dovolené dobře zaplavat, pak ve volbě Turecko nebo Egypt, jednoznačně vyhrává Egypt. 

Program a zábava

Obě země mají mnoho atrakcí, které jsou zajímavé pro turisty. Patří k nim muzea, předměty staré architektury a další. Například v Egyptě najdou fanoušci potápění svůj ráj, v Gíze lze navštívit legendární pyramidy, safari z pohledu z džípu, jízda na velbloudech a seznámení se se životem beduínů v poušti.

V Turecku není kulturní a zábavní program o nic horší. Za zhlédnutí stojí bílé solné terasy Pamukkale nebo můžete sledovat přehlídku barevných balónků v Kappadokii či navštívit zatopené město Kekova. Děti potěší oceánské akvárium v ​​Antalyi a milovníci extrémní relaxace – z paraglidingu z horského vrcholu Tahtal.

Tady nelze určit vítěze!

Zaměřte se na barvu

Pokud jste dlouho snili o návštěvě orientální pohádky, není nutné se zaobírat tím „ co je lepší: Turecko nebo Egypt “. Okamžitě si kupte lístek do země pyramid a faraonů, která vás svou barevností mile překvapí.  

Cestovní rozpočet

Náklady na odpočinek v obou zemích se příliš neliší – konečná částka, kterou utratíte za cestu, bude záviset na tom, jaký hotel si vyberete a ve kterém měsíci uskutečníte svou dovolenou (sezónnost výrazně ovlivňuje ceny).  

Kde je ochutnávka jídla?

Menu v tureckých hotelech je více přizpůsobeno vkusu Evropanů. V Egyptě musíte být připraveni na kořeněná jídla, nejčastěji ochucené pepřem. Pokud jde o rozmanitost a chuť, Turecko jednoznačně vyhrává.

Moře a pláže

Rodiny s dětmi ocení služby v tureckých hotelech, které vytvářejí skvělé podmínky pro mladé hosty. Najdete písečné pobřeží v Alanyi, Side, Beleku a Lara. Při výběru letoviska v Egyptě, kde jsou také krásné písečné pláže, nezapomeňte na prohlídku korálů.   

V Egyptě si můžete odpočinout na pobřeží Rudého nebo Středozemního moře. První se může pochlubit dokonale čistou vodou, ve které žijí exotické ryby (při potápění s maskou nebo potápěním mohou být obdivovány v celé své kráse), želvami a korály. Turecká oblíbená letoviska se nacházejí na pobřeží Egejského a Středozemního moře, které mají mnoho podobností s Černým mořem, ale voda je zde nasycena v azurovém stínu, čistší a slanější. Výběr je na vás!

T. Ševčenková