Kancelářské rostliny stimulující mentální aktivitu

x

V poslední době si živé rostliny získávají stále větší oblibu jako prvek kancelářské výzdoby. Nemusí administrativní pracovníci čekat na polední přestávku, aby se mohli nadýchat čerstvého vzduchu a relaxovat. Posaďte se, relaxujte a užívejte si přírody, aniž byste se obávali, že přijdete pozdě do práce!  

Zelený ráj vytvořený v kanceláři stimuluje duševní činnost podniku a činí jej přátelštějším. Pravděpodobně ani netušíte, že pokud pustíte přírodu do své kanceláře, zvýšíte kreativitu svých zaměstnanců, a tím i produktivitu společnosti jako celku, roste prodej a zisky společnosti.

Zdobení kanceláře zelení nemusí být drahé. Vytvoření krásného přírodního koutku nevyžaduje mnoho času. Použití živých rostlin bude mít příznivý vliv na zdraví úředníků. Zastaví migrénu, syndrom podráždění sliznice oka zmizí. Buďme upřímní: živé rostliny jsou pro nás dárkem zdarma od našeho Stvořitele.

Například byl proveden experiment v jednom z obchodních center v Dillí.

Celé obchodní centrum bylo osázeno květináči se živými rostlinami a zde jsou výsledky experimentu:

Typické nemoci administrativních pracovníkůVýsledky experimentu v procentech
Podráždění sliznice oka– 52%
Respirační symptom– 34%
Bolesti hlavy– 24%
Plicní nemoc– 12%
Astma– 9%

Rostliny čistí vzduch, ochlazují ho, zvyšují vlhkost, plní vzduch příjemnými vůněmi. Tyto nádherné rostlinné vlastnosti jsou více než žádoucí v každém domě nejen v podniku. Kromě toho rostliny čistí vzduch od toxických látek, virů a dalších patogenů, které jsou přítomny v prachu akumulovaném počítači, kancelářským zařízením a dokumenty.

Bylo prokázáno, že rostliny na pracovišti snižují nepřátelství mezi zaměstnanci, neboť snižují stres, ke kterému jsou administrativní pracovníci tak náchylní.

Vlhkost produkovaná živými rostlinami vyřeší mnohé pracovní situace, aniž by si to zaměstnanci uvědomovali. Studie ukazují, že rostliny na pracovišti snižují nepřátelství mezi kolegy. A odtud je zjevně eliminován faktor dodatečného stresu, kterému jsou administrativní pracovníci často vystaveni. Uklidňující účinek rostlin zvyšuje produktivitu zaměstnanců při rozhodování, inspiruje a zlepšuje kvalitu služeb zákazníkům a zlepšuje podnikání společnosti.

Umístěte živé rostliny do květináče ve své kanceláři v pohodlné vzdálenosti od lidí, kteří tam pracují. V kanceláři vytvořte přirozenější atmosféru. Proměňte své pracoviště v „oázu čtyř rohů“. Nechte kouzlo přírody pracovat s vaší firmou! Můžete snadno sklízet výhody vyšší produktivity a příjmů.

Zdroj: interiorofficeplants.com