Deset způsobů revitalizace krajiny

Bench on the bank of the river in summer day

Jeden nebo dva neočekávané prvky v zahradě mohou udělat zahradu velmi zajímavou. Tento článek obsahuje 10 původních nápadů, které posunou vaši krajinu na další úroveň. Vytvořte dům pro trpaslíky, lavičku s výhledem nebo přidejte další neočekávaný prvek a zahrada potěší nejen vás, ale navždy zůstane i v paměti hostů.

1. Strom trpaslíků. Okouzlující doplněk k hřišti, strom podobný hřibu, vyvolává u dětí všech věků fantazii.  

2. Umělecké balvany. Velké balvany (tři nebo čtyři) mohou v krajině působit zázraky. Přitahují pozornost, vymezují zóny, zvyšují zájem o travnatou plochu a jeden velký kámen zvýrazní vaše oblíbené místo. Jednoduché balvany jsou již krásné samy o sobě, ale pokud na ně nakreslíte, řekněme, jednoduché pruhy, okamžitě získáte něco uměleckého.  

3. Okna v zahradě. Když při procházce lesem nebo parkem narazíte na zříceninu, takový nález je vždy zajímavý! Zřícenina okamžitě probudí naši představivost: začnete spekulovat, kdo zde žil, za jakých okolností opustil dům. Proč si na své zahradě nevytvořit zahradní stěnu s okny?  Taková zeď může mít také čistě praktickou roli: poskytne vynikající ochranu před větrem či zvědavci a místo k relaxaci.

4. Měsíční brána. Velký ze dřeva vyřezaný kruh, kterým můžete procházet – jak jednoduché, jak působivé

5. Závěsné koupele pro ptáky. Líbí se vám ptačí koupele, ale musíte své pernaté přátele držet dál od útoků na kočky? Vyzkoušejte visící ptačí koupel. Ptáci si budou užívat bezpečí a přívěsková koupel zajistí vizuální zájem.

6. Vícebarevné rekvizity. Proč se držet barvy běžného stromu, pokud mohou být rekvizity lesklé fialové, zelenkavě žluté nebo červené jako hasičské auto? Vyberte si odvážné barvy pro své rekvizity a podívejte se, jak vaše zahrada ožívá!

7. Fazolová vigvam. Fazole rostou rychle a snadno si s pěstování poradí i začínající zahradník. Pokud uvažujete o výsadbě fazolí, není nutné je udržovat podél plotu v úhledných řadách – místo toho zkuste vytvořit kostru vigvamu!

8. Ptačí budky nebo úly na podpěrách. Ptačí budky a úly, umístěné na barevných dlouhých podpěrách, jsou nejen krásné, ale také užitečné pro zahradu. Pokud na své základně zasadíte plazivé rostliny, velmi harmonicky zapadnou do krajiny.

9. Visutý most. Pokud máte potok nebo rybník, proměňte jej v místo s impozantním mostem. Visutý most nenechá nikoho lhostejným a na zahradě vzbudí velký zájem.

10. Lavička s výhledem. Zahrada bez lavice je nemyslitelná. Před jejím umístěním si promyslete, co bude z této lavice vidět, a také jak to bude vypadat z jiných rohů dvora. Kam mohu dát lavičku: zvažte pohled na zdroj vody nebo lavičku nainstalujte na konec vinutí, které je vidět z domu.

Zdroj:  houzz.com