Je váš iPhone displej nažloutlý. Ukážeme vám, jak jej opravit

Problém s nažloutlým displejem v poslední době hlásí čím dál větší množství uživatelů. V tomto článku vám tedy ukážeme, jak se tohoto problému zbavit.

Produkty od Applu reprezentují luxus a kvalitu. I na jejich produktech se ale čas od času najde nějaká ta porucha. V posledních letech si spousta uživatelů začala stěžovat především na nažloutlý displej. V tomto článku vám tedy poradíme, jak tento problém vyřešit.

Co způsobuje tento problém?

Oled displej iPhone X a iPhonů z novější řady mají nečekanou poruchu. Tu ale mohou spatřit jen pečliví uživatelé. Spousta lidí si totiž stěžuje na nažloutlý displej, který způsobuje především teplota barev displeje. Někteří na první pohled nepoznají rozdíl. Pokud ale vedle sebe položíte dva telefony, rozdíl bude ihned znatelný.

Pokud se i vás týká problém se zažloutlým displejem, pak pro vás máme dobrou zprávu. Nejedná se totiž o problém, který byste museli řešit servisem. Jedná se o softwarovou chybu, kterou je možné napravit poměrně jednoduše. Stačí následovat náš návod, a váš iPhone X oled displej by měl co nevidět zářit mnohem větší paletou barev.

Jak tento problém řešit?

Problému se podíváte na zoubek v nastavení. Otevřete tedy tuto nativní aplikace, sjeďte o kus níže a rozklikněte kolonku Zpřístupnění. Vyhledejte kategorii Zrak a otevřete možnost Displej a velikost textu. Tady poté sjeďte až dolů, kde najdete sekci Filtry barev.

Ocitli jste se v rozhraní pro nastavení filtrů. Přepínačem Filtry barev tuto možnost aktivujte. Nezapomeňte ani zaškrtnout možnost Barevného tónování. Jakmile to uděláte, zobrazí se vám dva posuvníky. V možnosti Odstín nejprve najděte modrou barvu, v posuvníku Intenzita si zase nastavte odstín barvy. Chvilku si s těmito posuvníky pohrajte, dokud nebude teplota barev studenější. Jakmile budete mít hotovo, měla by být kvalita barev mnohem živější a lepší. Pokud vám ale ani toto nastavení nepomohlo, počkejte na aktualizace, která by tento problém měla vyřešit.